Таг:, , , , , , , , , , , , , , ,

Ролинг Стоунс слават роденден: Легендарната група денес слави 56 години постоење!

На денешен ден во 1962. година во лондонскиот клуб „Марки“ на сцената за прв пат службено се...

Модата на мажите во седумдесетите години од минатиот век

Во седумдесетите, модата се базирала на индивидуалноста и можноста секој да се изрази преку...

Рок ѕвездата Мик Џегер на 73 години стана татко по осми пат

Можеби е најголемата рок ѕвезда во светот, но денес тој е само татко. Мик Џегер на 73 години,...

Македонскиот панк рок бенд „Новиот Почеток“ оваа есен со 40 концерти низ Европа

Македонскиот панк рок бенд, Новиот Почеток, кој на македонската сцена постои од 2002 година...

ВИДЕО: ‘We Are The Champions’ на поинаков начин

Иако вокалистот на рок групата Queen, Фреди Меркури, почина пред 25 години, неговите песни, стил...

Red Hot Chili Peppers се соблекоа во караоке шоуто на Џејмс Корден

Уште едно забавно видео од караоке шоуто на шоуменот Џејмс Корден.  Овојпат рок бендот Red Hot...

Почина легендата Дејвид Боуви на 69 годишна возраст

Пеачот, текстописец, продуцент кој во својата 40 годишна кариера имаше огромно влијание и...