Таг:, , , , , , , , , , , , , ,

Нова платформа за недвосмислена и директна подршка на младите уметници

Интервју со Вон.проф. м-р  Загорка Поп-Антоска Андовска, драматург и драмски автор, која...

Оваа мајка има порака до сите самохрани мајки во светот (ВИДЕО)

Оваа мајка има порака до сите самохрани мајки во светот! Џенифер има две деца, сопруг и е...

Осумгодишно момче од Индија високо 2 метра

Каран Синг од Индија е осумгодишно момче кое е високо речиси два метра. Верува дека е...

Сега имаат над 100 години, но како изгледале во младоста?

Во оваа сентиментална серија наречена „Лицата на векот“ (Faces of Century)  фотографот Jan Langer...

Страната на Русија која никогаш нема да ја видите на разгледници

Александер Петросијан има победено неверојатен број на престижни награди од полето на...

Неколку навики кои дефинитивно ќе ви го променат животот за добро

Оние бесплатни совети кои се однесуваат на олеснување на секојдневни навики се навистина...

5 Причини зошто ви е потребен Бик во животот

Живи, полни со енергија, секогаш реални и луѓе што не дозволуваат да бидат газени од животот....

Видео кое ќе ве расплаче: ДОБРИНАТА ИМА МОЌ ДА ГО ПРОМЕНИ СВЕТОТ

Добрината и љубовта се нештата кои можат да го променат светот. Почнете од себе, почнете со...

20 фотографии кои ќе ви покажат дека животот со деца е секогаш интересен

Животот со деца, покрај големите обврски и внимание кое треба да се пружи на малечкото,...

Шакира објави фотографија од нејзиниот пресладок 17 месечен син

Сите малечки се преслаки, а Саша, 17 месечинот син на Шакира и Пике, не е исклучок....

Парови кои нивното свадбено „засекогаш“ го надополниле со тетоважи

Стапувањето во брак е „засекогаш“, па добар начин за да се надополни вербалното...

Интерактивен филм чија приказна ќе ве натера да го прегрнете татко ви

Новата интерактивна 360 степени технологија гугл ја претставува преку Google Spotlight Stories.  Ова е...

Не ми купувај ни куќа, ни стан – дај ми доволно висока плата да можам сама да си ги купам

Не ми купувај ни куќа, ни стан – дај ми доволно висока плата да можам сама да си ги купам. • Не...

Ова не сте го виделе досега, никогаш: Верверица извади заб на девојче

За прв пат, во интернет историјата е снимено вадење на заб, замислете…со помош на...

15 трикови и решенија кои ќе ве спасат во незгодни секојдневни ситуации

Во секојдневниот живот може да не снајдат многу незгоди во лош момент, да ви се расипе...

Како се менува животот на мажот после бракот?

Стапувањето во брак секако дека носи промени, но како тоа се одразува на ергенсикот живот на...

Бесценета реакција на кучето кога после две години ќе си ја види газдарицата…

Ова семејство после две години е комплетно. Што мислите, дали после две години кучето ќе си...

Ова е руската Ким Кардашијан, има 21 година и се смета себе си за совршена

Моделот Анастасија Квитко, која благодарение на нејзината убавина и облини се смета за...

Актерка ги намали градите со операција и сега ужива на плажа на Бахамите

Младата ѕвезда на Modern Family, Ариел Винтер (18), многупати изјави дека се чуствува непријатно...

Сте се прашувале како изгледа луксузен лет вреден 23.000 долари? Видете сами…

Sam Huang, искористил поени од остварените летови чија бројка била 60,000 AAdvantage miles и доплатил 108...