Таг:, , , , , , , , ,

Блу Ајви покажа дека покул од Бјонсе и Џеј Зи на доделувањето на Греми наградите

Ако мислевте дека Блу Ајви ги има најкул родители, сепак таа не мисли така.  6 годишната ќерка...

Љубовната приказна помеѓу Ед Шеран и неговата љубов од детството Шери Сиборн

Стиховите на хитот на Ед Шеран „We were just kids when we fell in love / Not knowing what it was / I will not give you up this time“...

Уште едно чудно име во семејството…Ким и Канје го објавија името на своето трето дете

Ким и Канје на светот му го претставија името на нивната штотуку родена ќерка, Чикако Вест....

Бајковита свадба: Серена Вилијамс и Алексис Оханијан го кажаа судбоносното ‘Да!’

Серена Вилијамс и Алексис Оханијан запливаа во брачните води. Тие го кажаа судбоносното...

Роденденскиот стајлинг на Кендал Џенер

Кендал Џенер го прослави својот 22-ри роденден на интимна вечера во ресторанот Petite Taqueria во...

11 неверојатно стилски комбинации на Меган Маркл

Меган Маркл, ѕвездата од серијата Suits и моментално партнерката на принцот Хари е новата...

Сопругата на Џон Леџенд, Криси Тајген, во ултра секси издание за забавата на Revolve

Таа е ѕвездата на новата кампања на Revolve. Секако дека моделот ќе биде во центарот на...

Стилот на познатите на забавата на Vogue

Синоќа во Grand Palais, “модната библија” Vogue ја собра светската елита од шоу бизнисот на...

Уште една бременост во семејството: Клои Кардашијан го очекува своето прво дете

Клои Кардашијан и Тристан Томпсон го очекуваат своето прво дете, а моментално во кланот...

Неговиот татко беше еден од најпознатите луѓе во светот, а погледнете што прави тој денес…

Ловецот на крокодили кои загина во 2006 година снимајќи го серијалот „Најопасните суштества...

Кајли Џенер го очекува своето прво дете?

Кајли Џенер е бремена и го очекува своето прво дете со Травис Скот, според американските...

Селена Гомез јавно проговори за нејзината трансплантација на бубрег

Светската музичка ѕвезда Селена Гомез јавно говореше за нејзините здравствени проблеми,...

Познати дами кои се омажија во Vera Wang венчаници

Сонот на секоја девојка е на својот најсреќен ден да носи венчаница од Vera Wang. Низ времето таа...

Џенифер Лопез јавно ја покажува нејзината нова љубов

Се чини дека Џенфер Лопез и нејзиниот дечко Алекс Родригез се прилично заљубени, иако се...

Хајди Клум ужива во цветно бикини на јахта во Сент Тропе

Луксузниот, екстравагантен одмор во медитеранската Франција за 44 годишната Хајди и...

12 бебиња кои се копија на познати личности

За момент ќе се запрашате дали овие бебиња се деца на овие познати личности. Тие се...

Никогаш не изгледала подобро: Кортни Кардашијан на одмор со младиот и згоден дечко

Покрај тоа што роди три деца, Кортни Кардашијан изгледа подобро од било кога.  Нејзиниот...

Убавици со екстра долги и убави коси

Овие убавици сигурно ќе ви ја разбудат желбата да почнете да ја пуштате косата, бидејќи...

Емили Ратајковски во бикни повторно го привлече вниманието уживајќи во Тоскана

Додека ужива со нејзиниот дечко, музичарот Џеф Маџид, во сончевата Тоскана, не пропушти да...

Познати личности чија возраст дефинитивно ќе ве изненади

Од време на време, понекогаш се запрашуваме за возраста на познатите личности, особено кога...