Таг:, , , , , ,

Селена Гомез доживеала нервен слом поради Бибер: Пејачот е потполно скршен поради веста!

Во медиумите одекна информацијата дека пејачката Селена Гомез е хоспитализирана по...

Селена Гомез отворено околу реакцијата од нејзината трансплантација на бубрег

Селена присуствуваше на We Day 2018 прославата во Лос Анџелес. Носејќи црвен џемпер и црвен...

Нејзината објава на Инстаграм чини милион долари: Погледнете кои се најплатените ѕвезди!

Кајли Џенер најмногу заработува од сите на социјалните мрежи, објави компанијата која се...

Џастин Бибер и неговата вереница снимени како разменуваат нежности во еден ресторан

Канадската поп ѕвезда Џастин Бибер толку е приврзан за својата вереница, манекенката Хејли...

Знаете ли кои фотографии на Инстаграм имаат најмногу лајкови?!

Оваа година, Кајли Џенер го сруши рекордот со најлајкувани фотографии, и за таа пригода...

Оваа убавица е новата љубов на Џастин Бибер?

Откако неодамна (повторно) пукна врската  помеѓу Џастин Бибер (24) и Селена Гомез (25), се чини...

Селена Гомез во опуштено издание на јахта со пријатели, без Џастин Бибер

Селена Гомез изминативе денови уживаше на јахта во Сиднеј, Австралија заедно со неколку...

Џастин Бибер и Селена Гомез си разменија романтични бакнежи на Јамајка

По повод свадбената церемонија на таткото на Џастин Бибер, Џереми Бибер, Џастин и Селена...

Ова е најдобрата песна за 2017 година (ВИДЕО)

Песната “Bad Liar” на Селена Гомез се најде на листата на 100 најдобри песни и е прогласена...

Селена Гомез со 5 шик стајлинзи во еден ден

Кога се работи за изгледот кај познатите дами важи правилото “Што повеќе тоа подобро”....

Фотографиии кои освоија најмногу лајкови на Инстаграм во 2017 година

Покрај тоа што Инстаграм ја објави листата на најпопуларни луѓе за 2017 година, тимот исто...

Најпопуларните луѓе на Инстаграм за 2017 година

Инстаграм ја објави листата на најпопуларни луѓе за 2017 година. На првото место се најде...

Селена Гомез и PUMA ја претставија колекцијата патики “Phenom”

По само два месеци од склучувањето на официјалната соработка помеѓу Селена Гомез и PUMA, тие...

Тhe Weekend и се врати на поранешната девојка

Откако Селена го остави заради Џастин Бибер, Тhe Weekend реши да и се врати на поранешната...

Селена Гомез и Џастин Бибер се смирија

Селена Гомез и Џастин Бибер се главна цел на папараците во последните неколку дена. Тие...

Селена Гомез е новото заштитно лице на Puma

Уште една ѕвезда му се придружи на Ријана, Кара Делевин, Кајли Џенер и The Weeknd кои заедно го...

Селена Гомез јавно проговори за нејзината трансплантација на бубрег

Светската музичка ѕвезда Селена Гомез јавно говореше за нејзините здравствени проблеми,...

Селена Гомез ја претстави својата дизајнерска колекција ташни

Селена Гомез уште во декември минатата година го потпиша договорот со брендот Coach према кој...

Видео туторијал за популарниот летен makeup изглед на Селена Гомез

Makeup изгледот кој Селена Гомез го имаше на Мет Галата 2017 е еден од најпопуларните ова лето, а...

Што носеше Селена Гомез на прославата на нејзиниот 25-ти роденден

За прославата на 25-от роденден, славната пеачка избра долга елегантна тоалета со светки од...