Таг:, , , , , , , ,

Добредојдовте во малото село на Дедо Мраз! Овде започнала најпознатата бајка!

Во малиот град на северот од Финска под називот Рованиеми се наоѓа прочуеното село на Дедо...

Сам направил пат долг 8 километри за да го посетуваат синовите. (ВИДЕО)

Индија: Јаландар живее во село кое е оддалечено 10 километри од училиштето во кое учат...

Село во Швајцарија нуди 60.000 евра за да се преселите таму

Жителите на швајцарското село Албинен, во кантонот Вале, за десет дена ќе се одлучат за...

Позади него има богата историја: Ова француско село со право го нарекуваат едно од најубавите на целиот свет (ФОТО ГАЛЕРИЈА)

Сен-Емилион е комуна во југозападниот француски депертман Жиронда, каде главен е Бордо....

Село без деца во Швајцарија, има само 16 жители од кои 15 пензионери

Швајцарското планинско село, старо 600 години, се соочува со предизвик да преживее....

Оставете ги да ве озборуваат- поучна приказна која вреди да се прочита

Тешко е да ги задоволите сите вкусови. Оној кој сака, секогаш ќе има што да искоментира…...

Германско село повикува млади парови со деца да се доселат: Подаруваат земјиште, еве кои се условите!

Поради сè постарото население, многу помали места во Германија, меѓу кои и селото Отенштајн...

Aко не сте направиле ајвар, сега немојте ни да го правите

Aко не сте направиле ајвар, сега немојте ни да го правите – барем така велат старите народни...

Поглед во селото каде луѓето живеат по 100 години

Дали во ова кинеско село се крие тајната за долговечност? Во областа Бама во Кина се наоѓа...

Ова село без патишта е како излезено од бајките

Ако некогаш сте посакале да живеете во сопствена бајка, можеби треба да размислите да се...

Најубавото село во Полска целото е ишарано со цветни декорации

Овие мали слатки куќи се лоцирани во областа Даброва, во југоисточниот дел на Полска. Името...

Попај во Малта го нашол најдобриот спанаќ?

Колоритното и жовописно село Свитхевен, лоцирано во Малта во Медитеранското Море, денес е...

Гиторн – магичното и бајковитото село наречено „Венеција на Холандија“

Кога ќе ви дојде преку глава од динамичниот начин на живот и неподносливата градска бучава,...

ФОТО +18: Голи Англичани лудувале низ српско село

Група голи Англичани вчера ги оставија без зборови жителите на селото Кожуар близу Уб во...

Атракција – скриеното село во Италија

Селото Фуроре во Италија е вистински скапоцен камен скриен во пукнатините меѓу карпите, кои...

МАНГУП ВО МАКЕДОНСКО СЕЛО: Се опијанил па го земал комбајнот и дивеел низ Кучичино (Видео)

КОМБАЈНЕР ДИВЕЕЛ СРЕДЕ КУЧИЧИНО   Пијан комбајнер вчера предизвикал вистински хаос во...

Фото: Најзеленото село во светот!

Селото Шенгси е напуштено рибарско место во Кина, кое се наоѓа покрај реката Јангцекјанг....

Цветните улици на Ивор – најубавото село во Франција

  Удобно сместено меѓу Рона-Алпите и Женевското Езеро, селцето Ивор често се нарекува и...

Модерна снаа на село(фото)

                                                                                    Модерна снаа на село

Тајното нудистичко село во Британија

Во Британија постои едно скриено село кое потсетува на многу места кои ги знаете но сепак се...