Таг:, ,

Принцот Чарлс има необичен прекар за Меган Маркл

Принцот Чарлс и неговата снаа Меган Маркл се многу блиски, и тоа беше јасно уште кога...

Вест број еден во Холивуд: Бијонсе е повторно бремена?

Од извори блиски на славната пејачка, се дознава дека бременоста ја изненадила и Бијонсе и...

Сопругот на Кралицата Елизабета го прослави 97 роденден, ова се нивните најубави моменти!

Во 1947 Кралицата се омажи за Принцот Филип, роден како Принц од Грција и Данска, но по...

Ретко видени приватни фотографии од Фреди Меркјури и неговиот долгогодишен партнер

Еден од најталнтираните пејачи кои некогаш живееле, Фреди Меркјури, покрај тоа што е познат...

Фотографка ги руши стереотипите за пит булите преку преслатки цветни портрети

Речиси сите луѓе сакаат да имаат миленик, дали станува збор за куче или маче, риби или зајак,...

Лута му е на кралското семејство: Позната причината зошто Анџелина Џоли не се појави на свадбата на Хари и Меган, со ова ја навредиле

Анџелина Џоли не дошла на британската кралска венчавка, а се шпекулира дека му е налутена на...

Совршени идеи за маички за татковци и синови

Родителите се најважните учители на децата, а нивниот карактер, ставови и култура најмногу...

Стручните лица сметаат дека ОВА е најдоброто време бебето да добие своја соба

Доколку детето има кошмари родителите треба да го земат во кревет и да го смират. Тоа не е...

Зошто принцезата Шарлот не смее да седи на иста маса со останатите?

Еден ден Вилијам ќе биде крал. Тоа значи дека јас можам да правам што сакам, изјавил...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ЧЕТВРТОК (31 МАЈ 2018)

Овен Доколку мислите ви одат кон личност од минатото време е да ја погазите гордоста и да ја...

Погледнете како изгледа синот на Криси Тајген и Џон Леџенд

Манекенката ги воодушеви фановите на Инстаграм со фотографијата од малиот Мајлс Теодор...

ХЕРОЈ: Овој мачор го спаси целото семејство од сигурна смрт (ФОТО)

Мистер Бу, седумгодишен мачор од Синсенати успеал да ги разбуди сите во домот. Се покажало...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПОНЕДЕЛНИК (21 МАЈ 2018)

Овен Доколку имате проблеми со партнерот, време е да ставите крај. Доста веше со измачување и...

Мајка со слатки и креативни фотографии го документира секојдневието на семејството

Канадската блгерка Kate Weilands на нејзиниот инстаграм профил често објавува фотографии од...

30 тетоважи кои се симбол за љубовта помеѓу мајките и ќерките

Тетоважите се сметаат за „грев“ на младите генерации, а мајките се вечно против вакви...

Водич за сингл девојки: Како да се забавувате доколку сте сами?

Кој вели дека ви е потребен партнер за да се забавувате? Ви претставуваме 4 начини како да...

5 промени кои ја чекаат секоја жена откако ќе роди ќерка

Бидејќи девојчињата по природа се понежни и помирни, жената која ќе роди ќерка се менува на...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ЧЕТВРТОК (26 АПРИЛ 2018)

Овен  Меркур и Венера ви испраќаат позитивна енергија. Имате можност да се докажете пред...

Згодната сопруга и синот во прегратките на славниот фудбалер

Еден од најпознатите фудбалери во светот не крие колку е важно неговото семејство....

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ВТОРНИК (24 АПРИЛ, 2018)

Овен  Идеална доза на оптимизам денеска ќе ви биде неопходна. Навистина ќе имате причина да...