Таг:, , , , , , , , ,

7 совети како да изгледате модерно и да се чувствувате удобно во бременоста

Изборот на соодветна облека во бременоста може да претставува вистински проблем....

+20 модели на сандали со кои ќе бидете шик оваа пролет

Доколку топлите денови ве натераа да се запрашате што ќе се носи овие пролет и лето на...

Сѐ што треба да знаете за да го копирате шик стилот на Меган Маркл

Актерката и идна снаа во кралското семејство има софистициран, лежерен стил и тоа уште...

Викторија Бекам со шик стајлинг ја прослави ревијата во Њујорк со својот сопруг Дејвид Бекам

После успешната ревија во Њујорк, Викторија ја помина вечерта со нејзиниот сопруг на...

7 парчиња за декорација кои му се потребни на секој дом

Домот е одраз на нашиот стил, иако треба да биде функционален и практичен, сепак неопходни се...

Како да носите ролка и да изгледате шик

Ролката е дефинитивно ѕвезда на студената сезона. Таа се вклопува во секој outfit, здолниште,...

Неопходно парче облека за транзицијата од пролет во лето

Полека ги броиме последните пролетни денови, а топлите летни денови ни се се поблиску што го...

Рустикален + модерен стил, еден од омилените дизајнерски миксови во ентериерот

Светските трендови секогаш се менуваат, затоа најдобро е да го уредиме просторот согласно...

10 шик есенски стајлинзи

Со ниските температури доаѓа и времето за нашите омилени есенски парчиња а тоа ги вклучува...

3 видови на потпетици кои ќе доминираат оваа есен

Не е тајна дека оваа сезона повеќето дами посегнуваа по рамни обувки бидејќи имаме најголем...

Подигнете го на ново ниво вашиот деловен изглед

Кога ќе почнеме по механизам да вадиме парчиња облека од плакарот и да се прилагодуваме на...

Што треба секоја дама да има во својот плакар (покрај малиот црн фустан)

Постојат неколку парчиња облека кои се вечни и можете да ги носите без разлика што во тој...

Стилски трикови со кои ќе изгледате потенко

Не е тајна дека Французинките имаат посебен стил и нивните комбинации секогаш го покажуваат...

Видео: Направете сами шик перничиња за вашиот дом, и тоа без игла и конец

Еве како до нови перничиња без игла и конец Доколку имате неискористена ткаенина, еве...

Изгледајте шик и на минусни температури

Кога се минусни температури не е лесно да се облечете онака како што сакате без да смрзнете....

Модни трикови со кои секогаш ќе изгледате шик

Ако работното место бара од вас да носите кошули, сакоа, пантолони…тогаш големи се шансите...

Предлог комбинација: Бидете модерни и несекојдневни за вечерните излегувања

Иако малиот црн фустан е класика, сепак од време на време треба да се размрдаат работите. За...

Моден тренд: Шик очила за сонце

Иако сонцето срамежливо ѕирка од зад облаците, а дождот сака да не разубеди дека не иде лето,...

Тренди и шик од мали нозе

Кога се работи за стилот и љубовта за мода, тоа се гледа од мали нозе… или барем се гледа...

5 пролетни шик комбинации

Викенд кафе или ручек  Започнете со палто во весела боја, облечете светли фармерки, чевли во...