Таг:, , , , , ,

Заспивате со шминка на лицето? Погледнете на какви инфекции се изложувате

Акни, брчки, паѓање на трепки и алергии се само дел од последиците на оваа штетна навика....

Овие грешки во шминкањето не треба да ги правите никогаш

Најпознатите шминкери на ѕвездите откриваат кои се најголемите грешки кои ги прават...

Зеленооките да избегнуваат сребрена шминка, а оние со темни очи може да експериментираат

Ова се трикови кои ќе ви помогнат да дознаете како преку шминка образите да ви изгледаат...

25 фотографии од актерки со и без шминка, испраќаат порака дека совршенство не постои

Секогаш се под будното око на јавноста, но не секогаш изгледаат совршено. Познатите дами...

Ова е најпопуларната маскара на Пинтерест во 2017 година

Наоѓањето на совршена маскара може да биде навистина тешко, но тоа што е најпопуларно на...

Оваа девојка своето лице го претвора во хамбургер, а прстите во помфрит

Мими Чои (31) поради цртежите по телото со храна и животни, е вистински хит на инстаграм преку...

Светки – непогрешлив празничен мејкап

Новогодишните забави се единствениот период кога светките и тоа во поголема мера се...

Makeup изгледи со ЦРВЕНИ УСНИ идеални за новогодишната ноќ

Освен што се ненадминливо сензуални во секој поглед, црвените усни навистина се одличен...

Лоши навики во негата на кожата кои морате да ги промените

Начинот на кој се грижиме за нашата кожа се гледа во тоа како таа изгледа, затоа многу е важно...

Хит тренд: Сенка за очи со боја на ЛАВАНДА

Еден од најпопуларните трендови кои познатите дами го прославија оваа сезона е сенката за...

Божиќни подароци на кои луѓето најмногу ќе им се израдуваат

Сакате да им подарите подароци на вашите најблиски за Нова година и Божиќ, а не знаете што да...

Топ ПРАЗНИЧНИ MAKEUP изгледи

Какви и да се вашите планови за празниците, ве советуваме да ги поминете со одличен makeup. Овој...

АСТРОЛОГИЈА И ШМИНКА: КОЈА БОЈА МУ ОДГОВАРА НА ВАШИОТ ЗНАК?

Дали некогаш сте се запрашале зошто некои бои при шминкањето подобро ви стојат од другите?...

Тренд БОИ на шминка за есен-зима 2017/2018

Дури и за мејкап експертите понекогаш е навистина голем предзвик да пронајдат идеални бои и...

Дали постои машко-женско пријателство?

Фраер запознава девојка. Момчето и девојката стануваат пријатели, а подоцна сфаќаат дека се...

Скитникот кој сите го сакавме – како изгледал Чарли Чаплин без шминка и шешир

Децении по неговата смрт, Чарли Чаплин и понатаму останува една од највлијателните филмски...

Хит празнична шминка – ЦРВЕНА СЕНКА

Оваа година во makeup одделот за празничната сезона се појавија многу нови необични трендови, а...

Тренд нијанси на кармини за есен/зима 2017-2018

Студената сезона е резервирана за темните нијанси на кармини. Длабоките тонови на...

Неодоливи makeup изгледи кои морате да ги пробате оваа зима

За оваа зима ни доаѓаат доста впечатливи, несекојдневни makeup изгледи кои вклучуваат многу...

Џиџи Хадид во впечатлива жолта комбинација во Лондон

Моделот Џиџи Хадид ја продолжи својата турнеа на промовирање на својата прва makeup колекција...