Таг:, , , , , , , , ,

Целодневен јога настан оваа сабота по повод Меѓународниот ден на јогата

По повод Меѓународниот ден на јогата, Индиската амбасада од Софија, во соработка со...

Локални уметници го разубавија Скопје како дел од урбаната галерија „Градот убав“

Среќа е кога локалните уметници ќе го разубават градот. Дваесетина уметници со своите дела...

За една година ова стана омиленото место за прослава за нови љубовни почетоци

Пред точно една година започна приказната наречена Аликас, местото кое оттогаш стана...

УХМР: Летово ќе биде потопло од сите претходни

Не очекува потопло лето во кое температурите, според најавите од синоптичарите, ќе ги...

Петок, Отворање на новото култно клубско место во градот

Скопје добива ново култно клубско место каде скопските клабери ќе може да се забавуваат во...

Погледнете во кои скопски кафеани ќе можете да добиете ваучер за такси

Вредноста на ваучерот ќе изнесува 100 денари, а ќе може да се добие со секоја он-лајн...

ГОЛЕМ СОЛИСТИЧКИ КОНЦЕРТ НА НИНА БАДРИЌ ВО СКОПЈЕ!

По распродадените „Сава Центар“ во Белград и српско Народно позориште, хрватската поп...

Скопје или Амстердам: Девојка слободно пуши марихуана на сред бел ден во Скопје (ВИДЕО)

Видео објавено пред само неколку часа го сруши Интернетот за момент. Имено станува збор за...

Би прифатиле ли и вие ваков „селфи“ предизвик? (ВИДЕО)

Мартин со своите креативни видеа постојано не изненадува, крадејќи насмевки меѓу граѓаните....

Како реагираат граѓаните на Битола кога ќе ви испадне паричникот? (ВИДЕО)

Откако погледнавме како реагираат граѓаните на Скопје доколку ви падне паричникот пред нив,...

ПРОЕКТОТ „ЈАМИ ДИСТРИКТ“ во режија на КОКАН МЛАДЕНОВИЌ, ќе го отвори 11. Издание на ИТФ „ЛИЦА БЕЗ МАСКИ“

Претставата што ја стресе поранешна Југославија, годинава на 12. Април во ДОМОТ НА АРМ во...

Голем пресврт- снег и ниски температури, а викендов ново изненадување

Облачно со повремени врнежи од дожд претежно во јужните делови и со снег во северните делови...

Morcheeba доаѓаат на Skopje Calling 2018!

Хероите на трип хопот – Morcheeba нови хедлајнери на вториот викенд на „Skopje Calling 2018“! Авалон...

Книга на неделата: „За тебе љубов моја“ нов роман на македонската авторка Милијана Павловска

Има напишано 15 романи, а нејзиниот последен роман „За тебе љубов моја“ својата промоција ќе...

ПОСЛЕДНА СТАНИЦА НА ПРОСЛАВАТА 50 ГОДИНИ КАРИЕРА НА ЈОСИПА ЛИСАЦ- ГАЛА КОНЦЕРТ ВО НОВАТА КОНЦЕРТНА САЛА НА МАКЕДОНСКА ФИЛХАРМОНИЈА!

Огромно задоволство ни е да ви најавиме дека една од најуникатните музички појави воопшто...

Овој март ќе се одржи третото издание на Fashion & Lifestyle Expo

Месец март е месецот за промени, нови информации, искуства, авантури… Подгответе се за...

Во среда се одржува 70-тата јубилејна критична маса: „Имаш сериозна врска?“

Оваа среда, на 28-ми февруари ќе се одржи 70-тата по ред критична маса, под слоганот „Имаш...

Книга на неделата: „Странецот во мојот дом“ нова книга на популарната британска авторка Адел Паркс

После „Мажи“, „Чевлите на другата жена“ и „Game over“ македонската читателска публика ќе има...

Видео: Во центарот на Скопје овој дечко игра баскет со минувачи!

Македонија е земја која своите најсреќни и најгорди моменти ги има доживеано прославувајќи...

15 факти за Нутела по повод светскиот ден на ова кремасто задоволство

Денес е денот кога го славиме она вкусно, кремасто задоволство – нутелата. Како подобро да...