Таг:, , , , ,

За помалку од 1 година го променила начинот на пиење кафе и изгубила 29 килограми!

За време на бременоста Ели јадела по 3.000 калории дневно, признава дека уживала во големи,...

Зошто не смеете да пиете кафе навечер доколку сакате да изгубите килограми?

Прекумерната телесна тежина може да доведе до проблеми со здравјето, дури и до предвремена...

Сакате да изгубите килограми без да се откажете од леб? И тоа е можно, погледнете како!

Ако мислевте дека во потполност морате да ги исфрлите јаглехидратите од исхраната за да ја...

Можете да изгубите килограми јадејќи тестенини, а потребни ви се само 15 минути!

Италијанките се познати по уживањето во храната, а и одржувањето на витката линија.  Тајната...

Овие 10 намирници се здрави, а можете да уживате во нив без да добиете вишок килограми

Храната која нема калории не постои, но одредени нискокалорични намирници се состојат во...

Подгответе се за летото: Помешајте ги овие состојки и ќе добиете напиток кој го топи салото!

Оваа комбинација од состојки претворена во магичен напиток го топи салото со неверојатна...

Додадете ги овие 2 состојки во кафето и гледајте како се топат килограмите!

Откако на социјалните мрежи кружеше рецепт за кафе со кокосово масло, кој е претставен како...

Знаете ли каде завршуваат масните наслаги кога ќе изгубите тежина?

Кога ќе се намали телесната тежина, каде се губат масните наслаги? Од 150 лекари,...

Слабејте преку ноќ: Ова се 5 начини да изгубите килограми додека спиете!

Сите знаеме дека најдобар начин на губење килограми е преку вежбањето. Меѓутоа, постојат и...

Мажите полесно губат килограми од жените, а еве и зошто!

Досегашните спроведени истражувања покажуваат дека постојат 5 изненадувачки причини зошто...

Изгубете 5 килограми за еден месец со овој појадок!

Овој појадок го решава проблемот со мрзеливи црева и опстипација, ги согорува масните...

Зошто некои луѓе се хранат здраво, а сепак не можат да ослабнат?

Не мора да бидете нутриционист за да знаете дека големината на порцијата прави голема...

3 минутни вежби пред спиење за слаби нозе (ВИДЕО)

Малку е потребно за да постигнете резултати, но тајната е во постојаноста. Доколку ги...

Ослабете јадејќи сладолед, само не ја правете оваа грешка!

Сладоледот не е непријател на вашето дете. Но, важно е внимателно да ги изберете состојките и...

Ова е листата на проверено најдобрите намирници за слабеење

Свесни сте дека некои намирници едноставно морате да ги пречкртате од дневното мени доколку...

#365среќа Се срамев од себеси, не беше лесно: Младиот Илија и неговата трансформација која имаше над 4 милиони прегледи сега со ново инспиративно видео

„Го направив ова видео со цел да инспирирам многу луѓе, кој се обидуват да си ги променaт...

Со помош на овие видеа танцувајте и согорете ги калориите (ВИДЕО)

Танцувањето е еден од најинтересните облици на физичка активност, кое може да ви помогне да...

Кортни Кардашијан тежи само 16 килограми повеќе од нејзиниот 8 годишен син?

Најстарата сестра Кардашијан, воедно е и најситна, а ги изненади сите кога во шоуто Keeping Up with...

Овој модел ја открива моќта на зголемувањето на телесната тежина

Половина чаша овес со бобинки. 115 грама пилешко со три стебла на аспарагус. Не многу сол на...

Оваа храна помага во симнувањето на килограмите

Бенефитите кои ги носи оваа храна со нејзиното консумирање се подеднакви и кај мажите и кај...