Таг:, , ,

Мартин Гарикс со одличен сет и неверојатно шоу го „запали“ Скопје

Skopje Calling вчеравечер се претвори во Skopje Burning откако младиот и моментално најпопуларниот...

Ова ќе е вашата омилена летна авантура

Нема полојален пријател од книгата, рекол Ернест Хемингвеј, и не погрешил. Затоа ова лето...

Селена Гомез за новата колекција ташни на Coach

Брендот Coach ја претстави музичката ѕвезда Селена Гомез како свој амбасадор, па за...

Идеални модни комбинации за жешките летни денови

Високите температури во лето се навистина тешко издржливи, уште повеќе ако на себе не носите...

Марама – летен хит детал за украсување на косата

Летните романтични фризури се вистински хит ова лето. Било да сте на плажа или некаде на...

ВИКЕНД ХОРОСКОП (24 – 25 ЈУНИ, 2017)

Овен  Оваа викенд ќе ви биде посветен на прошетки со пријателите и ноќните излегувања....

Фустан како од бајките: Се омажи наследничката на империјата Swarovski

Викторија Сваровски, богатата наследничка на империјата Swarovski го кажа судбоносното...

Како влијаат топлите денови на вашето расположение?

Сонцето има големо влијание врз расположението на луѓето, а тоа не е никаква коинциденција....

Изненадувачки, 1 од 4 пара го прават ова во спалната

Луѓето од праисториски времиња спиеле заедно, тогаш за топлина и за да се заштитат од...

Летен мејкап изглед: Светла усна и лежерна коса

Топлите летни денови ни внесуваат повеќе боја во стајлингот, без разлика дали да се работи...

Учителка започна да чита книга, а не очекуваше дека ќе ја запросат

Отвори да чита книга, а не очекуваше дека таа книга ќе и го промени животот.  Melanie Goldsmith е...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПЕТОК (23 ЈУНИ 2017)

Овен  Немојте да дозволите шармот на некоја личност од спротивниот пол да ви го занесе умот...

Убавици со екстра долги и убави коси

Овие убавици сигурно ќе ви ја разбудат желбата да почнете да ја пуштате косата, бидејќи...

Викендов се отвора нов базен во Скопје

Високи летни температури, секојдневни обврски, а летниот одмор е премногу краток во...

20 слики кои ќе ве инспирираат да ја посетите Норвешка

Норвешка е една од најубавите земји кои го одземаат здивот. Карпи, фјордови, села, полиња со...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ЧЕТВРТОК (22 ЈУНИ 2017)

Овен  Летото штотуку започна, па затоа би ви било препорачливо да почнете да размислувате за...

Фустани на преклоп – неодоливо летно парче

Ретро моделите на фустани со преклопување и врзување се еден од новите актуелни трендови...

Претставена заедничката колекција на Versace и Зеин Малик

Реномираниот италијански бренд Versus Versace ја претстави колекцијата настаната во сорабока со...

Што ве очекува ова лето според хороскопскиот знак?

За многу од нас, ова лето ќе биде незаборавно и посебно. Втората половина на јуни и јули ќе...

20 најколоритни градови во светот

Инсбрук, Австрија Илулисат, Гренланд Коб, Каунти Корк, Ирска Бурано, Италија  Манарола,...