Таг:, , , , , , ,

Имате 5 секунди: Она што прво ќе го забележите на сликата кажува многу за вашиот љубовен живот!

Оваа слика потполно ќе ве збуни. Не постои еден, туку два одговори, а она што ќе го одговорите...

Неверојатно убави места пресликани во мини уметнички слики

Кога природната убавина ќе биде насликана на хартија или платно во никој случај не може да...

Лесно е да сликате на платно, но ајде обидете се на вода! (ВИДЕО)

Сликарите сликаат на различни подлоги, а повеќето од нив се подразбира дека се тврди. Сепак,...

Што не е во ред со оваа фотографија? Еден детал, а ретко кој може да го забележи!

Погледнете ја добро фотографијата и обидете се да воочите што не е логично на неа. На неа...

Кога сопругот Кание ја слика Ким Кардашијан, тоа изгледа вака: Во кревет и без градник!

Ким Кардашијан и Кание Вест се венчаа пред четири години, а заедно имаат три деца. Ким...

Убавината на жената претставена во хиперреалистични слики на Серге Маршеников

Уметничката рака на Серге Маршеников стои зад овие деликатни масло насликани портрети кои...

Што ќе се случи кога во центарот на Скопје ќе ти падне паричникот? (Видео)

Живееме во време кога ретко може да сретнеме вистински човек. Ова видео ќе ви ја покаже...

Можеби звучи неверојатно, но за овие слики не е употребен фотошоп

Светот е неверојатно место и природата изобилува со неверојатни појави кои умеат да не...

Чудесни надреални дигитални слики кои не носат во светот на фантазијата

Елена Дудина е авторот на овие навистина чудесни дигитални слики.  Нејзината имагинација...

ПО 11 ГОДИНИ ВО МАКЕДОНИЈА Е ФОТОГРАФИРАНО РИСЧЕ

Првпат по 11 години истражување на балканскиот рис, тимот на Македонско еколошко друштво...

Необична уметност…создава слики со оган

Уметност со оган, тоа е уникатната вештина на уметникот Steven Spazuk последниве 16 години. Познат...

Со хулахопки направи неверојатна разлика пред и потоа!

Социјалните мрежи се преполни со инспиративни фитнес-профили и пред и потоа фотографии. Но,...

Безвременската љубов кон читањето книги прикажана преку фото проектот на Steve McCurry

Фотоновинарот Steve McCurry има талент да ги документира луѓето во природни, интимни моменти,...

Најколоритниот град во светот се наоѓа во Колумбија и ќе ве маѓепса со неговата уникатност

Замислете да залутате во градче каде сите ѕидови, прозори, скалила, покриви се во светли,...

Колекција од историски слики кои вредат да се погледнат

Понекогаш некој настан, нечија судбина, но понекогаш дури и цела ера може да се крие позади...

Оваа мајка чека близнаците да заспијат за да создава неверојатни дела

Вообичаено кога децата заспиваат, родителите ја користат шансата да ги завршат сите обврски...

Фотографии кои ќе ве замислат дали да влезете во вода

Морските и океанските длабочини се најнеистражениот дел од планетата земја, а тоа ги прави...

Ова бебе веќе е во Хогвартс – Детска соба инспирирана од Хари Потер

Седум месечниот Finley Daniel не чекал како Хари Потер и Хермиона Гренџер да наполни 11 години за да...

Модерни верзии на дваесет од најпознатите уметнички слики

Новата ера си носи нови верзии на класиците. Па така ова е модерна верзија на едни од...

Тоа што ќе го видите прво на оваа слика може да предвиди колку сте добри или злобни во вашата душа

Без многу размислување, погледнете ја оваа слика и фокусирајте се на првото нешто што вашите...