Таг:, , , , ,

Додавајте сода бикарбона при варењето на јајцата – причината е генијална

За секој проблем постои решение – би рекле многумина. Навистина е така, барем кога станува...

Домашен пилинг за длабинско чистење на кожата во зима

Еден од најважните чекори кај негата на кожата и одржувањето на нејзиниот здрав и нежен...

Научете како да ги чистите вашите заби темелно, брзо и ефикасно

Сите посакуваме да имаме убава насмевка, здравите и убави заби не само што се многу важни за...

Направете дезодоранс на природна база за 5 минути

Дезодорансите влијаат штетно на на човековото здравје, а воедно претставуваат и опасност за...

Како ефикасно да ја исчистите пеглата?

Со честото користење на пеглата нејзината површина се полни со остатоци од облека, бигор и...

5 примени на циметот во нега на кожата и разубавување

Циметот содржи антибактериски и антигабични својства, како и природно зрнеста форма која...

Генијални трикови за отстранување на сите дамки

Ужасните моменти кога ќе го извалкате омилениот фустан со мастило или пак кога на белиот...

ВИДЕО: Натопила пола лимон во сода бикарбона – Тоа што го постигнала е фантастично!

Кај секоја домаќинка и домаќин, хигиената на куќата е на прво место, но никој не вели дека тоа...

СТАВИЛА СОДА БИКАРБОНА НА НЕЈЗИНИТЕ ОБРАЗИ, А РЕЗУЛТАТИТЕ СЕ НЕВЕРОЈАТНИ

Оваа девојка вели дека со помош на сода бикарбона ги отстранува подочњаците, односно и се...

Домаќински трик: Отстранете го мирисот од „шолјата“ дома за 15 минути

Честата употреба на средство за чистење на канали сепак не е препорачливо, бидејќи ги...

Става сода бикарбона на нејзините образи три пати неделно, а резултатите се неверојатни

Оваа девојка вели дека со помош на сода бикарбона ги отстранува подочњаците, односно и се...

Видео: Како најлесно да ја исчистите тастатурата

Сите знаеме колку е тешко да се исчисти тастатура. Ја вртиме, тресеме, се обудуваме со крпа да...

Истури сода бикарбона врз душекот: Kога ќе видите зошто, веднаш ќе посакате и вие да го направите тоа!

Можеби не сакаме да признаеме или едноставно не размислуваме за тоа, но душеците на кои...

Вратете ја природната белина на забите. Ви треба само сода бикарбодна, лимон и 180 секунди ! (видео)

За насмевка како од реклама не се потребни скапи производи или постојано одење за...

Сода бикарбона за отстранување на првут. Дознајте како !

На почетокот, косата ќе изгледа суво, но тоа е само привремено. Набрзо ќе стане мека, а...

Ставила сода бикарбона под очите: Кога ќе видите што добила, ќе го направите истото!

Многу жени зборуваат за корисните својства на сода бикарбона. Ја користат за разубавување,...

ПРИРОДНИ НАЧИНИ ЗА БЕЛЕЊЕ ЗАБИ

Ако не сакате да се подложите на хемиски третмани за белеење на забите или сметате дека...

ЧУДО ОД НАПИТОК – СПАСУВА ЖИВОТИ А ВЕШТО СЕ КРИЕ ОД ЛУЃЕТО: 10.000 пати помоќен дури и од хемотерапија

Овој напиток спасува многу животи, а тоа го докажуваат стотина студии, но сепак ретко кој...

Видео: Што ќе се случи ако ги ставите нозете во млеко со сода бикарбона!?

Што ќе се случи ако ги ставите нозете во млеко со сода бикарбона!? Доколку немате време и пари...

Видео: 5 необични начини да употребите сода бикарбона

Дали сте знаеле дека може да употребите сода бикарбона во рутината за разубавување, на...