Таг:, , , , , , , , , , , ,

Имате флеки од сонце? Со овие 2 состојки веднаш ќе исчезнат! (РЕЦЕПТ)

Пигментацијата многу често се јавува како последица на изложувањето на сонце, а најчесто...

Направете сами природен лек против опекотини од сонце (ВИДЕО)

За брзо и здраво смирување на кожата, треба да го искористите делотворниот ефект на алое...

Тотална лунарна еклипса вечерва! Погледнете како настанува Крвавата Месечина!

Вечерва ќе бидеме сведоци на најдолгото затемнување на Месечината за овој век! ...

Три златни правила како подолго да ви трае морската боја

Чувајте ја кожата секојдневно, особено кога ќе поминете повеќе време на сонце. Обрнете...

Природни масла кои ја заштитуваат косата од сушење и оштетување

Доколку ви здодеа постојано да ги кратите врвовите на косата, вратете го природниот сјај и...

Подготвени за одмор: Задолжителни производи кои мора да ги имате во торбата за на плажа

Летото е веќе во тек и времето за годишни одмори започна. Секоја жена при планирање на...

Најдобра крема за сончање е онаа која на декларацијата ја има оваа ознака

Летото стигна, а кремите за сончање со заштитен фактор секојдневно се купуваат. Додека некои...

Топ 20 костими за капење кои ќе ги привлекуваат погледите ова лето!

Летото, годишниот одмор и уживањето во сончевите зраци веќе започнува, па поради тоа...

Недела на масленица со највкусните палачинки

Масленица е древен руски празник со бројни обичаи, кои се одржале низ вековите. Се слави во...

ВНИМАВАЈТЕ: И усните можат да изгорат!

Можеби не сте знаеле, но усните можат да изгорат!   Токму како и преостанатиот дел од телото,...

Што никако не треба да правите-денеска е Преподобен Сисој Велики!

Денеска се прославува Преподобен Сисој Велики -заштитник на децата и брз помошник во секоја...

Кои делови од телото се најподложни на сончеви изгореници?

Сонцето и високите температури, иако ни пријаат за добро расположение, сепак силните...

Како влијаат топлите денови на вашето расположение?

Сонцето има големо влијание врз расположението на луѓето, а тоа не е никаква коинциденција....

Како ќе препознаеш Македонец на плажа?

На плажа може да видите секаков народ, но поради специфичноста на нашите карактери, лесно е...

Видео кое ќе ви ги разбие митовите кои ги имате за вселената

Која е најжешката планета? Дали месечината има темна страна? Која е бојата на сонцето? Ова се...

Кога е Париз најубав? Погледнете го изгрејсонцето во Париз

Париз, градот на светлината и можеби најромантичниот град на светот, нема некој кој не би...

Исончана со разголени нозе: Јелена Спенџарска се врати на ТВ екраните во СЕКСИ ИЗДАНИЕ! (фото)

Јелена Спенџарска го искористи мајското сонце за одмор на грчките плажи, а сега полна со...

Раѓањето на пролетта…најубавите инстаграм фотографии за месец Март

Ние ви рековме да ги споделите со нас вашите фотографии од раѓањето на пролетта преку вашиот...

КАКО ХОЛИВУДСКИ ДИВИ: Каролина Гочева и внука и со ИДЕНТИЧНИ ФРИЗУРИ! (фото)

Досега сме ги виделе со идентични очила за сонце, па со идентични фустани, а сега ги гледаме...

Утрово нѐ разбуди сонце, значи пред нас е убава и сончева пролет – ова е верувањето за Младенци

Денеска е Четириесет севастиски маченици – Младенци. Овие 40-мина беа римски војници. За...