Таг:, , , , , , , , , ,

Мајка ослабела 93 килограми заради нејзиното бебе „Сега сум посреќна, никогаш не би се вратила на старото.“

Eden SanBoeuf е 28 годишна жена од Њу Оксфорд, Пенсилванија, која го раскажува својот пат од 25...

Што ќе ти се случи доколку се најдеш затворен со десетина бебиња панди? (ВИДЕО)

Сте се запрашале ли некогаш што ќе ви се случи доколку се најдете затворени со десетина...

Погледнете зашто животот без кучиња е здодевен… (ВИДЕО)

Милениците се вистинска среќа во домот, умеат да не насмеат, да не забавуваат и да не осипат...

Преслатки портрети од бебиња со ангелски насмевки

Сенди Форд е фотографка од Лондон која успеала да направи неверојатно слатки фотографии од...

Еве како изгледа пријателството помеѓу децата и кучињата

Пријателството помеѓу кучињата и децата е едно од најслатките, но и најискрените...

Како да ги научите децата да бидат позитивни и среќни?

Во свет полн со насилство, страдање и негативни работи, многу е важно да знаеме како да ги...

Oва се особините карактеристични за луѓето родени во март

Март e месецот на пролетта, енергијата, креативноста и страста. Луѓето родени во третиот...

Кучиња во смешни ситуации кои дефинитивно ќе ве насмеат (ВИДЕО)

Колку кучиња, толку смешки.  Корисниците на снепчет редовно споделуваат смешки од нивните...

Вака изгледа „тешкиот“ живот на еден татко со четири ќерки

Една од најважните, но и најтешките улоги во животот е улогата на родител. Иако многу луѓе...

Се лизнал и парализиран лежел 20 часа, а неговиот најдобар пријател му го спасил животот

Доказ дека кучето е најдобриот пријател ни доаѓа и од оваа приказна за човек кој се лизнал и...

Љубовта од бајките навистина постои

Љубовта постои во најчиста можна форма. Многу луѓе не ја забележуваат, но таа навистина...

Неверојатни трансформации на кучиња по нивното посвојување

Посвојувањето и чувањето на куче претставува навистина голема одговорност. Но, дали некогаш...

Ова е Луби, златниот ретривер кој прегрнува луѓе на своите прошетки низ Њујорк

Кучињата со причина ја имаат добиено титулата „најдобар пријател“ на човекот. Додека...

Момчето од Нигерија кое за малку ќе умреше од глад, сега е среќно и непрепознатливо

Во јануари 2016 година, хуманитарката Anja Ringgren Loven му го смени животот на едно момче засекогаш. ...

Лузните од бременоста се благослов и доказ дека мајките се херои

За време на бременоста, телото доживува промени. Како што расте бебето, расте и...

Oваа програма со мачиња им помага на пациентите кои боледуваат од деменција да ги ублажат симптомите на оваа болест

Старите пациенти во Аризона кои боледуваат од деменција се дел од програмата за враќање на...

Инспиративни пораки во училишните тоалети кои поттикуваат децата да веруваат во моќта на ширењето љубов, добрина и позитивност

Лошите вести за тероризам, убиства и насилства секојдневно го потресуваат светот....

Зошто треба да правиме шеги на своја сметка?

Секој од нас сонува да има среќен живот. Но, што се подразбира под „среќен живот“ и што треба...

Овие животни уживаат да се капат (ВИДЕО)

Капењето е една од помалку омилените, но поважни работи за здравјето и негата на животните....

Кога свадбениот букет ќе се замени со мали кутриња, тоа би изгледало вака

Секоја невеста со себе носи букет или бидермаер на денот на свадбата. Но, доколку не сакате...