Таг:, , , , ,

Креативни новогодишни декорации на мафини

Покрај украсувањето на новогодишната елка, многу луѓе за да ја направат празничната...

Ешли Грахам ја краси насловната страна на италијанскиот “Vogue”

Убавата и славна плус сајз манекенка Ешли Грахам се најде на насловната страница на...

Татко и ќерка создадоа незаборавна авантура

Родителите обожаваат да ги фотографираат своите деца додека се малечки за подоцна кога ќе...

Девојка со протетска нога е инспирација за сите

Сите луѓе во животот имаат своја цел. Дали ќе ја остварат целта или не, зависи од тоа како ќе...

Кога на радоста на кучињата и нема крај (ВИДЕО)

Лаура и Чарли станаа пријатели уште додека Лаура беше во стомакот на мајка и. Чарли е слатко...

Криси Тајген го покажа трудничкото стомаче

32 годишниот модел, Криси Тајген важи за жена која својот живот го држи во приватност и...

Цитати од цртани филмови кои не научија за животот и љубовта

Цртаните филмови oтсекогаш биле омилени и кај младата и кај старата генерација. Секој цртан...

Сите деца заслужуваат среќа

Новата година е период кога малите дечиња најмногу и се радуваат, особено затоа што добиваат...

Новогодишно изненадување за вашето домашно милениче

Многу луѓе за новогодишните и бижиќните празници ги изненадуваат своите најблиски со...

Најубавата новогодишна елка е поставена во Њујорк (ВИДЕО)

Една од омилените дестинации за посета во текот на целата година е градот Њујорк. Особено...

Ова се најмалите кучиња на светот

Кучињата се најдобриот пријател на човекот. Без оглед на расата и на големината, тие тежат...

Венчавка од бајките на југот на Франција

Репортерката на CNN, Рејчел Рејн, минатата сабота се омажи со нејзиното момче Ендру Маркс,...

Девојка со Даунов Синдром ќе се натпреварува на Мис на САД

Микејла Холмгрен е девојка со Даунов синдром, која освои две награди на изборот за убавина...

Како изгледа божиќна атмосфера помножена со 5?

Божиќните празници наближуваат, а со тоа Божиќната еуфорија станува се поголема и поголема....

Прекрасни идеи за новогодишни декорации

Новогодишните празници се на прагот, а тоа значи и китење на новогодишната елка и украсување...

Илустрации кои покажуваат дека љубовта е во малите нешта

Паскал Кампион е француско-американски уметник. Toj живее во Бурбанк, Калифорнија и постојано...

Ова куче секое утро го буди сопственикот (ВИДЕО)

Сите оние кои чуваат домашно милениче знаат дека многу од нивните навики ќе бидат променети,...

Пет совети за среќни кучиња

Кучињата заземаат посебно место во срцата на луѓето. Тие се полни со љубов спрема своите...

Кога животните се емотивни и благодарни на луѓето

По замрачувањето на Сонцето, овој човек пронашол мала верверичка. Таа била во многу лоша...

Љубовта на тетката кон внучето е незаменлива

Нема ништо поубаво од чувството да се биде тетка. Во моментот кога внучето ќе се ради, таа...