Таг:, , , , ,

Се зависи од должината: Најлесен начин да одлучите кои чевли да ги комбинирате со здолништа или фустани!

Купивте ново парче облека, но се уште не сте сигурни со кои чевли треба да го комбинирате. Не...

Имајте фризура како французинка, трендот кој полека го освојува светот

Кога Лили Алдриџ стави фотографија од нејзината нова фризура, со шишки инспирирани од...

Кејт Мидлтон во црн фустан и високи штикли му се спротивстави на снегот

Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон, без оглед на временските услови, секогаш е подготвена...

Џенифер Лоренс со моќен и драматичен стајлинг на премиерата на Red Sparrow во Њу Јорк

Младата оскаровка ја има насекаде, тоа е главно заради актуелните премиери кои ги има...

Викторија Бекам со шик стајлинг ја прослави ревијата во Њујорк со својот сопруг Дејвид Бекам

После успешната ревија во Њујорк, Викторија ја помина вечерта со нејзиниот сопруг на...

Како да носите џемпер, а сепак да изгледате шик

Зимата знае да биде навистина сурова, а студот и мрачното време не тера да се облекуваме во...

Никогаш не би посакале вашиот татко да се облака вака (ФОТО)

Смешни празнични џемпери, чорапи и сандали, карирано и риги, неонски парчиња…ова се тоа...

Колоритна и носталгична – колекцијата на Versace за есен 2018

За сезоната есен 2018, Донатела Версаче одлучи да си поигра со боите и дезените продолжувајќи...

Иглички за коса – Тренд аксесоар кај фризурите

Ако игличките за коса некогаш служеа да ја држат фризурата и незабележително да ги сокријат...

Селена Гомез со 5 шик стајлинзи во еден ден

Кога се работи за изгледот кај познатите дами важи правилото “Што повеќе тоа подобро”....

Роденденскиот стајлинг на Кендал Џенер

Кендал Џенер го прослави својот 22-ри роденден на интимна вечера во ресторанот Petite Taqueria во...

Beauty трендови за оваа сезона

За сезоната есен-зима 2017/2018 beauty трендовите налагаат да и се препуштите на забавата да ве води...

7 стајлинзи со БЕЛА КОШУЛА за 7 дена во неделата

Класичната бела кошула е парче кое никогаш не излегува од мода и секогаш може да се...

Најдобрите летни дизајни на нокти (ВИДЕО)

Топлите денови ни пристигнаа, што ни е инспирација за стајлинг во светли и весели бои. ...

МАКЕДОНСКА УБАВИНА: Јана Бурческа со тренди стајлинг ја снима разгледницата за Македонија на Евровизија! (фото)

Неодамна за прв пат видовме како ќе звучи и изгледа „Dance Alone“ на сцената во Киев. На првата...

Најдобрите модни комбинации на Ема Ватсон

Ема Ватсон е млада девојка која со своите 26 години веќе има наредено низа успеси. Најпозната...

Штикли со кои ќе бидете во центарот на вниманието

Штиклите се инстантен подигнувач на стилот, а за тоа се свесни многуте познати убавици кои...

Кога треба да носите штикли, а кога рамни чевли?

Ќе се облечете онака како што сте сакале, а потоа пристигнува моментот кога целиот стајлинг...

Видео: Виткана коса за само 5 минути

Ви се верува дека може да си ја навиткате вашата права коса за само 5 минути? Трикот е...

#ПразнициСеБлижат: 9 практични и едноставни правила за празничен стајлинг од Рејчел Зои

Празниците се веќе на прагот, а заедно со нив и мноштвото идеи кои би можеле да ги...