Таг:, , ,

Кралицата Летисија шармантна во цветен фустан

Веќе стана традиција кралските дами да носат парчиња од пристапните брендови чија цена не...

Траперка фармерки – за секојдневен кежуал шик

Ретро тендот кој се врати на големата врата уште пред две сезони и понатаму е еден од...

Champagne bronde – нов тренд за русокосите љубителки

Омилените женски пијалаци послужија како инспиравија на најпознатите фризери ширум светот...

Моден маратон: Блејк Лајвли во ПЕТ различни стајлинзи

Актерката Блејк Лајвли овие денови активно го промовира својот нов филм “All I See Is You”....

Бремената Кејт Мидлтон прекрасна во небесно сина тоалета

Кејт Мидлтон за прв пат зачекори во јавност по објавувањето на веста дека таа е бремена и...

МЕТАЛИК ЧИЗМИ – главен тренд оваа сезона

И покрај бројните нови трендови кои постојано ни доаѓаат, оние впечатливите и забавни...

Стилот на познатите на забавата на Vogue

Синоќа во Grand Palais, “модната библија” Vogue ја собра светската елита од шоу бизнисот на...

7 стајлинзи со БЕЛА КОШУЛА за 7 дена во неделата

Класичната бела кошула е парче кое никогаш не излегува од мода и секогаш може да се...

Предлог фризури со средна должина

Доколку размислувате да направите промена на вашата фризура а тоа да вклучува и освежување...

Кадифето повторно помеѓу водечките трендови оваа есен

Во есенските колекции на престижните модни куќи преовладуваат парчиња од кадифе што е уште...

Стилот на познатите на наградите Teen Choice 2017

Синоќа во Лос Анџелес, Galen центарот ги собра ѕвездите од светот на филмовите, сериите и...

Повторно се враќа големиот ретро тренд

Најголемиот тренд на ’90-тите кој го носеше секоја девојка вклучувајќи ги дури и познатите...

Селин Дион не престанува да изненадува со своите модни избори

Музичката дива Селин Дион е вистинска модна икона која и пркоси на годините кога е во...

Стилист секој ден и прави различни фризури на својата сопруга

Мет Фугати е познат стилист во Холивуд кој редовно е задолжен за фризурите на познатите...

Модна инспирација: Фармерки во сите стилови

Фармерките никогаш не излегуваат од мода и ги има во секакви варијанти, од тесни skinny до boyfriend...

Џули Саринана – модна блогерка со најнеодоливи летни комбинации

Лепршави колоритни фустани, потемнет тен, лежерност и неодолива калифорниска нота, тоа е...

Ријана во заводливо издание на премиерата на филмот “Valerian” во Лондон

Синоќа во Лондон музичката ѕвезда Ријана присуствуваше на премиерата на филмот “Valerian and...

Софија Вергара е вистинска кралица на летниот стил

Колумбиската актерка Софија Вергара веќе долги години претставува симбол за убавина,...

Како да ја стилизирате кратката ‘БОБ’ фризура

Краткиот ‘боб’ веќе неколку сезони е омилен помеѓу дамите, а она што го прави толку...

Кејт Мидлтон прекрасна во розово на роденденот на кралицата

Оваа сабота кралицата Елизабета II го прослави својот 91 роденден. Целото кралско семејство...