Таг:, , , ,

5 cool факти кои можеби не сте ги знаеле за Стивен Хокинг

Тој напишал дека боледувал од тешка болест речиси целиот свој живот, но тоа не го спречило да...

Почина најпознатиот теоретски физичар и космолог Стивен Хокинг

Астронаути, научници, славни личности и обожаватели на трудот на Стивен Хокинг на...

Најинспиративните цитати од Стивен Хокинг

Британскиот физичар, Стивен Хокинг, е најпознатиот научник на планетата и голема...

Што мисли најпаметниот човек на светот за Доналд Трап?

Сега кога веќе Доналд Трапм е официјален кандидат за претседател на Републиканската...

Стивен Хокинг со прва објава на Фејсбук: Од секогаш се прашував во што е тајната на универзумот…

Најпознатиот физичар во светот, Стивен Хокинг отворил фејсбук-профил на почетокот на овој...