Таг:, , , , , , , ,

Три важни чекори за денот да ви помине без стресови и нервоза

Воведување рутина со која го започнувате денот е долготраен и честопати тежок процес, но на...

Со овие совети ќе го сопрете опаѓањето на косата

Насекаде во домот ве следи таа непријатна глетка – еден куп влакна. Со овие совети,...

Проверете дали сте под стрес

Благодарение на овој тест, за само неколку секунди може да проверите дали сте под стрес....

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ВТОРНИК (21 АВГУСТ, 2018)

Овен  Финансиската состојба ќе ви се подобри и поради тоа ќе имате можност да ја купите онаа...

Што предизвикува треперење на капакот народски познато како „играње на окото“?

Штетните животни навики се една од причините за оваа појава. Дали некогаш ви се случило да...

Овие зборови никогаш не ги изговарајте пред партнерот

Во расправии со партнерот за жал се изговараат многу реченици кои воопшто не ги мислите, но и...

Ова се психолошките придобивки од вежбањето кои се многу значајни за менталното здравје

Американскиот Центар за контрола и превенција на болести, препорачува минимум два и пол...

Со овој трик ќе ги намалите кавгите во бракот. Обидете се!

Кавгите укажуваат на проблем помеѓу партнерите, но честопати нема ништо лошо во нив ако се...

Колку долго треба да трае вашиот одмор за да се ослободите од стресот?

Научниците тврдат дека за здравјето е многу важно да се направи пауза од работата во која ќе...

6 причини зошто луѓето кои поминуваат време сами се попаметни и посилни

Постојат луѓе кои не сакаат секогаш да се во гужва, помеѓу луѓе и го ценат своето време...

Научете да ја совладувате напнатоста и победете го стресот во 3 чекори

Нервозите се неизбежен дел од нашиот живот, а познато е дека можат да предизвикаат серозни...

Дерматолозите советуваат: Спиете со пуштена коса? Еве зошто не треба да го правите тоа!

Никој се уште не измислил чудесно решение за одржување на совршено чиста кожа, но постојат...

7 неочекувани причини поради кои може да исчезне страста, а потоа и љубовта

Во последно време не сте расположени за секс, а и кога ќе се случи веќе не уживате како...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ЧЕТВРТОК (24 МАЈ 2018)

Овен  Денес ќе се чувствувате секси и страствено, а тоа ќе биде причината за многу понуди од...

КАКО ДА СЕ ОСЛОБОДИТЕ ОД МОЗОЛЧИЊАТА СПОРЕД НИВНАТА МЕСТОПОЛОЖБА?

Се појавуваат како реакции на телото на пореметувањата во организмот, најчесто во...

4 совети со кои за момент ќе се ослободите од анксиозноста

Независно од тоа дали сме пропуштиле некој рок на работа или факултет, дали имаме проблеми...

5 извори на стрес кои морате да ги отстраните од својот живот

Стресот не штеди никого, а се повеќе млади луѓе се под стрес поради различни животни...

Идеални за живеење: Топ 10 градови во кои стресот не постои!

Доколку се прашувате кое е идеалното место за живеење без стрес и многу грижи, добрата вест е...

Комични илустрации во кои ќе се препознаат сите мајки

Овие илустрации се создадени од жена откако го родила својот прв син. Преку нив го изразува...

7 начини за да се ослободите од професионалниот стрес

Секој втор вработен страда од професионален стрес, а повеќе од 70 проценти сметаат дека тоа...