Таг:, , , , , ,

Сам направил пат долг 8 километри за да го посетуваат синовите. (ВИДЕО)

Индија: Јаландар живее во село кое е оддалечено 10 километри од училиштето во кое учат...

Татко и ќерка создадоа незаборавна авантура

Родителите обожаваат да ги фотографираат своите деца додека се малечки за подоцна кога ќе...

Кевин и Енико Харт добија син

Познатион комичар и актер, Кевин Харт, по трети пат стана татко. Неговата сопруга Харт ја го...

Секое дете заслужува да има ваков татко

Како се чувствуваат родителите кога за прв пат ги носат своите деца на вакцинирање? Овој...

Како реагираат бебињата кога таткото се враќа дома? (ВИДЕО)

Тато е дома!  Знаете ли како реагираат бебињата кога тато ќе дојде дома? Преслатко!

Кога татковците ќе си ги спасат децата во последен момент (ВИДЕО)

Спектакуларни спасувања на децата од страна на нивните татковци и тоа во последен момент. ...

Татко ѝ ја напуштил кога имала само два месеци, а денес е најпозната пејачка-Знаете ли кој е на фотографијата?

Родена е во 1988 година, а нејзината мајка тогаш имала 18 години. Британската мега ѕвезда Адел,...

Реакции на бебиња кога татковците ќе дојдат дома (ВИДЕО)

Многу мали, но сепак разбираат и се радуваат кога татковците ќе им дојдат дома. Погледнете ги...

Ова е човекот кој им ги разубавува последните денови од животот на болните деца

Според одделот за здравство и социјални услуги во Америка, денес има преку 400.000 деца кои се...

ФОТО: Боки 13 ќе стане татко

Погледнете што изградил овој татко за неговата ќерка

Посебна е љубовта меѓу ќерката и таткото, а тоа што го направил овој татко за својата ќерка...

Џорџ Клуни за првпат стана татко на 56 години: Еве како ќе се викаат близнаците!

Џорџ Клуни и неговата сопруга Амал утрово добија близнаци, девојче и момче кои се чуствуваат...

Даниел Кајмакоски објави фотографија со синчето пред спиење: Давид ова нема да му го прости (фото)

Македонскиот победник во Х фактор, Даниел Кајмакоски неодамна се оствари во улогата на...

Невестата и татко ѝ направија многу добро изненадување за сите гости (ВИДЕО)

Свадбите се моменти на славење, кога сите се радуваат за новиот почеток на младоженците, а за...

Кога децата им помагаат на мама и тато во вежбањето, тоа изгледа вака…(ВИДЕО)

Компилација од малечки кои се грижат за изгледот на мама и тато, па им асистираат во...

(ФОТО) Татко и син се сликнаа …20 години потоа сакале пак …Резултатот вознемирувачки!

На интернет може да се пронајдат еден куп фотографии на кои нејзините актери се обидоа да...

(ФОТО) Тој личи на тато, а таа на мама: Горда тетка со внукот во рацете – Даниел за првпат ја покажа сестра си!

За разлика од повеќето јавни личности, поп-пејачот Даниел Кајмакоски истиот ден кога стана...

Љубовта на татковците кон децата, претставена преку секојдневни слатки фотографии

Среќа се децата, среќа е семејството. Среќа се овие слатки моменти меѓу татковци и нивните...

Како татковците ги учеле нивните синови да ги почитуваат жените во минатото?

Во денешно време честопати се вели дека вистинските џентлмени „изумреле“. Жените се...

Даниел Кајмакоски се топи во прегратките со синот Давид (ФОТО)

Даниел Кајмакоски неодамна се оствари во улогата на родител, заедно со својата сопруга...