Таг:, , , , , ,

ГРОМОГЛАСЕН АПЛАУЗ ЗА ТЕАТАР КОМЕДИЈА ВО ЗАГРЕБ

Громогласни аплаузи вчеравечер одекнуваа во Казалиште Комедија Загреб за НУ Театар...

ТЕАТАР КОМЕДИЈА ЌЕ ГОСТУВА ВО ХРВАТСКА

НУ Театар Комедија во петок на 30 Ноември ќе гостува во Градско казалиште Комедија Загреб,...

Џијан Емин гостува во Франција со Дерик Меј

Џијан Емин настапува во Франција со Националниот оркестар де Лорен и Дерик Меј....

Театар Комедија ги донира средствата собрани од продажба на билетите за вечерашната претстава

Средствата собрани од продажбата на билетите од последната претстава секој месец, Театар...

Нова платформа за недвосмислена и директна подршка на младите уметници

Интервју со Вон.проф. м-р  Загорка Поп-Антоска Андовска, драматург и драмски автор, која...

Театарски фестивал „Иван се враќа дома”: Претстави кои несмеете да ги пропуштите во режија на Иван Поповски

Еден од најреномираните московски театри „Мастерскаја П. Фоменко”, од 16 до 23 септември, на...

Шест претстави на 9. „Лица без маски“ од 9-ти до 12 април

Под мотото „Остани стабилен“, од 9-ти до 12 април ќе се одржува деветтиот Итернационален...

Во Велешкиот театар изведена балетската претстава „14 часа“

Во рамките на манифестацијата „Велес-Град на културата 2015“ и претстојниот празник свети...

Тамара Тодевска дебитираше во театар: „Станица љубов“ во Станица 26

Во сосема интимна атмосфера вчеравечер додека сите ја гледаа телевизиската премиера на...

„Мала, да не те закача некој?“ Новак Ѓоковиќ стана и театарски глумец (ФОТО+ВИДЕО)

Познатиот тенисер бил гостин во претставата „Чикашки перверзии“ во Младинскиот дом во...

БЕЛГРАД: За што чекаат илјадници луѓе во редови?

Илјданици луѓе трпеливо и дисциплинирано чекаат во редица, некои и од шест часот изутрина!...

„Ништо не е црно и бело… ВИСТИНАТА Е ВО СРЕДИНАТА“

Под мотото „Вистината е во средината“, во петок на 12 септември, во Универзална сала-Скопје,...

Седмото издание на Интернационалниот театарски фестивал “Лица без маски”

Независната продукција „ТЕАТАР 007“ и Ј.У. ЦОП „Универзална сала“-Скопје, со гордост Ви го...