Таг:, , , , , , , , , , ,

Пловен шатор во кој можете да спиете на вода

Можеби не можеме да одиме на вода, но сега можеме да спиеме на вода и тоа да не биде во брод. ...

Какви новости има новиот iPhone X?

Вчера се случи традиционалното септемвриско објавување на новиот модел на iPhone, традиција...

Безбедноста на патот претставена креативно во новата кампања на Мишелин

Патувањето никогаш не било побезбедно, кога патувате со Мишелин. Тоа е пораката која сака да...

Само кинезите можат да направат соларен систем во облик на панда

Повеќето соларни системи се во правилни облици, но новиот соларен систем поставен во Датонг,...

Група тинејџерки создале соларен шатор за да им помогнат на бездомниците

Зголемениот број на бездомници во јужна Калифорнија ги натерало овие тинејџерки да...

Самсунг ја претставува целосно новата Галакси Ј серија

Самсунг електроникс денес ја најави новата Галакси Ј серија. Hовите Галакси J7, J5 и J3 ќе...

Прва вселенска ракета лансирана од приватна локација

Американската компанија „Рокит леб“ лансираше ракета во вселената од Нов Зеланд, со што го...

Паметни телефони со батерија што се полни за пет минути?

Паметните телефони со батерии кои целосно се полнат за пет минути би можеле да се најдат во...

Јапонците се надминаа себе си со овој ултра луксузен шики шима воз

Кога зборуваме за Јапонија, покрај останатото не може а да не стане збор за нивните ултра...

Неверојатниот Дубаи од птичја перспектива

Кога ќе помислиме на иновации и футуризам, веднаш помислуваме на Дубаи. Тоа е градот кој од...

КАКО ТЕХНОЛОГИЈАТА И ВИДЕО ИГРИТЕ ВЛИЈААТ ВРЗ МОЗОКОТ НА ДЕЦАТА?

  Дали треба да сме загрижени како техонологијата влијае врз развојот на мозокот на...

Дознај повеќе и приклучи се на новата платформа за бесплатни лекции за IT, маркетинг, дизајн и бизнис

  Стигни до твојата кариера од соништата, стекни се со нови знаења и напредувај на...

Како Изреал стана нација на стартапи? Сеавус Инкубатор ја носи израелската стартап сцена во Скопје

Сеавус Инкубатор ве поканува на настанот „Како Изреал стана нација на стартапи“. Настанот...

Иновативна бања во облик на хамок, го носи уживањето на друго ниво

Сплет од иновација, технологија и уметност е оваа бања во облик на хамок, креирана за целосно...

Нов СОЛВЕО предизвик за студенти – Што и да е проблемот, биди дел од решението

Солвео е платформа која ги спојува визионерските студенти со компаниите. Преку практични...

Запознајте се со најновиот изум на Whirlpool за рециклирање храна

Просечна фамилија исфрла 180 килограми храна на годишно ниво. Не само што претсавува синоним...

Возови фотографирани во неверојатно убава природа

 Има нешто носталгично и романтично во возењето со воз. Седејќи го гледаш како светот...

Зошто Алберт Ајнштајн се смета за еден од најголемите умови во историјата на човештвото?

Германскиот теоретски физичар и Нобеловец, Алберт Ајнштајн, е еден од најгенијалните умови...

China Mobile ќе започне со тестирање на 5G мрежа

China Mobile, еден од трите кинески телекомуникациски оператори, следната година ќе започне со...

Генијален „паметен часовник“ се напојува од топлината на телото, па никогаш не треба да се полни

Живееме во доба каде сме зависни од телефоните, таблетите, компјутерите, а наспроти тоа се...