Таг:, , , , , , , , , , , , , , ,

Магазинот Форбс ја објави листата на најплатени жени во музиката: Ова е најплатената пејачка!

Магазинот Форбс ја објави овогодинешната листа на најплатени жени во музиката. На прво...

Тејлор Свифт со огромно достигнување и дел од најубавите моменти од турнејата со албумот Reputation

Тејлор набргу по објавувањето на нејзиниот албум Reputation започна со турнеја. Според Billboard, таа...

Тејлор Свифт се почести со најлуксузен стан во Њу Јорк. Погледнете како изгледа!

Пејачката Тејлор Свифт отсега е сопственичка на скапоцен стан во лукузниот дел на Њу Јорк....

Ким Кардашијан започна расправија со Тејлор Свифт

Во понеделникот на својот профил на Инстаграм Ким Кардаијан објави фотографија на која таа...

Најпопуларните луѓе на Инстаграм за 2017 година

Инстаграм ја објави листата на најпопуларни луѓе за 2017 година. На првото место се најде...

Тејлор Свифт стави крај на шпекулациите

Пред неколку дена, американската пејачка Тејлор Свифт го објави спотот за песната “Ready for...

Тејлор Свифт – кралицата на црвениот кармин

Црвените усни се дефинитивно заштитен знак на познатата поп-пеачка Тејлор Свифт. Откако се...

Таа е најплатената жена во светот на музиката

Една од најпопуларните пејачки во светот, Тејлор Свифт е најплатената жена во светот на...

Тејлор Свифт донираше 1 милион долари за жртвите од поплавите

Тејлор Свифт објави дека ќе донира еден милион долари за помош на оние кои беа погодени од...

Нова драма во односот меѓу Тејлор Свифт и Кeлвин Харис

Иако на крајот на мај Тејлор Свифт и Кeлвин Харис ја прекинаа својата врска, се уште се...

Келвин Харис ја објави песната посветена на Тејлор Свифт

Ова лето сигурно ќе си ја потпевнувате песната “Olѐ”, која е заеднички проект на Џон...

Дали би помислиле дека овие деца ќе станат најпосакуваните Холивудски ѕвезди? (ФОТО)

Денес тие се познати и убави, а некогаш? Некогаш биле секојдневни тинејџери, а тие сега се...

Келвин Харис ја остави Тејлор Свифт после 15 месеци врска

Пејачката Тејлор Свифт и DJ-от Келвин Харис ја завршија 15-месечната врска. Како што изјави...

Келвин Харис преживеа тешка сообраќајна несреќа

Светски познатиот диџеј и момче на Тејлор Свифт, Келвин Харис заврши во болница по тешка...

Совршената летна комбинација на Тејлор Свифт

Во пресрет на фестивалот Коачела, Тејлор се појави во супер кул комбинација која ова лето...

Моќта на шминката: Корејка со помош на шминка се трансформира во Тејлор Свифт

Park Hye Min е модна блогерка од Јужна Кореа, која е позната како PONY Makeup. Една од нејзините...

10 познати личности кои ја изгубиле својата невиност… со други познати личности

Веројатно (и дефинитивно) не е наша работа, но специфичностите на животниот стил на...

Видео: Некој гледа секс сцени, некој наоѓа маани

Новиот видео запис за песната „Wildest Dreams“ на Тејлор Свифт воодушеви многумина, но сепак како...

ВИДЕО: Спотот на Тејлор Свифт за „Wildest Dreams“ со Скот Иствуд

Тејлор Свифт го објави видеозаписот за „Wildest Dreams“. Спотот режиран од Џозеф Кан е инспириран...

Фото: Вака го поминаа летото холивудските ѕвезди

Летото е годишно време кога сите се опуштаат и се препуштаат на топлото време, а ни ѕвездите...