Таг:, , , , , , , , ,

Имате кошмари? Постои начин да се ослободите од нив!

Кошмарите можат да бидат непријатни кога ќе станат чести. Тие, не само што го нарушат вашиот...

Учител за плачење од Јапонија тврди: Ако плачете еднаш неделно го намалувате стресот!

Хидефуми Јошида е името на човекот кој кој себеси се нарекува „учител за плачење“, кој...

Првите месеци од мајчинството на водителката Милена Антовска Станковска

“Мајчинството е нешто во кое уживам секој ден и се радувам како првиот момент кога ја...

Масирајте ги овие делови од телото за да се ослободите од болката

Поради штетното влијание на лековите коишто можете да ги купите од локалната аптека,...

Мачката која носи радост низ болничките ходници (ВИДЕО)

Во оние тажни моменти кога пациентите се наоѓаат меѓу четирите бели ѕидови, нив им е...

ЕВЕ ЗОШТО НЕ ТРЕБА ДА ГИ КРШИТЕ ТАБЛЕТИТЕ НА ПОЛОВИНА!

Таблетите се обложени со причина, најчесто за да се спречи растворање на лекот во...

Љубовта кон природата му помогнала при лекување на неговиот повреден грб

Еден млад швеѓанец при незгода сериозно го повредил неговиот грб пред три години додека...

Лек за многу заболувања – Секое утро во 6 часот испијте чаша вода

Ова всушност е позната јапонска терапија која спречува и помага во лечењето на многу...

Видео: Како од маж се станува жена?

Европското здружение на уролози објави фасцинантен графички приказ на операција на промена...

Памукале – Белиот рај во Турција

Место како од рајот. Снежно бели базени, но со топла високоминерализирана вода. Памукале е...

Тетоважи од к’на како третман за пациентки болни од рак

Уметноста на цртањето на привремени тетоважи со растението к’на е во традицијата на...