Таг:, , , , , , , , ,

Овие парови се најсреќни!

Мажите и жените кои што се во брак почесто се здебелуваат од оние кои не се во брак, барем...

Што се случува со Расел Кроу? Некогашниот заводник изгледа непрепознатливо! (ФОТО)

54- годишниот актер Расел Кроу го паметиме како славниот „Гладијатор“, но факт е дека тој...

Јаболков оцет за губење на тежината: Колку точно треба да пиете за да ги стопите мастите?

Јаболков оцет е многу здрав, но колку често треба да го пиете за да ги видите неговите ефекти?...

Овие чаеви делуваат подобро од 1 час поминат во теретана!

За хидратација, забрзување на метаболизмот и поубава кожа најдобро е да пиете обична вода и...

Интересни факти за бебињата родени во есен

Есен е омилено годишно време на многу мајки, бидејќи на ред доаѓаат широки џемпери и јакни, а...

Клучот за витка линија е во појадокот!

Сакате да ослабете? Обрнете внимание на вашиот појадок. Тврдењето дека појадокот е...

Чувствувајте се убаво во своја кожа, погледнете го видеото на Кика Авеиро, Македонско Body Positive Движење

Секојдневно се соочуваме со бројни стереотипи и предрасуди, кои неретко влијаат негативно...

Внесувала околу 3.000 калории дневно, а потоа го променила ОВА и изгубила 30 килограми. Ова е нејзината тајна!

Ели Фишер изгубила околу 30 килограми за нешто помалку од една година на потполно здрав...

Здравствени причини кои можат да предизвикаат опаѓање на коса

Косата е еден од клучните аспекти во изгледот на луѓето, па од таа причина таа е често...

ВНИМАВАЈТЕ: Овие 5 знаци укажуваат дека имате отрови во телото

Отровите се насобираат во вашето тело бидејќи сте живи и тоа е неизбежно. Меѓутоа, некои...

Сакате да изгубите килограми без да се откажете од леб? И тоа е можно, погледнете како!

Ако мислевте дека во потполност морате да ги исфрлите јаглехидратите од исхраната за да ја...

Ниту лицето, ниту вратот: Овој дел од телото најбргу старее

И додека многу дами издвојуваат огромни суми за антиејџ производи за да спречат појава на...

Трик со кој за 2 секунди ќе откриете дали чевлите се удобни!

Купувањето на потпетици може да биде ризично, бидејќи во тој краток период додека ги...

Колку килограми треба да одземете доколку се мерите со облека?

Сакате да се измерите, застанувате на вага и не ви е јасно што гледате. Не грижете се, сосема е...

Не го прескокнувајте појадокот: Еве што јаде Меган Маркл за појадок

Актерката и невестата на принцот Хари, Меган Маркл, во секое издание изгледа феноменлано....

Ова се најголемите трансформациина познатите. Нивниот изглед се сменил до непрепознатливост!

Социјалните мрежи во денешно време овозможуваат да го пратиме секој чекор на познатите...

Преку овие штетни навики се зголемуваат менструалните болки

Постојат навики кои ги практикуваме за време на менструалниот циклус кои ги зголемуваат...

Кортни Кардашијан тежи само 16 килограми повеќе од нејзиниот 8 годишен син?

Најстарата сестра Кардашијан, воедно е и најситна, а ги изненади сите кога во шоуто Keeping Up with...

Ријана повторно на мета на озборувањата поради зголемената тежина (ВИДЕО)

Иако озборувањата започнаа уште во 2017 година, кога многу обожаватели коментираа дека се...

Овој модел ја открива моќта на зголемувањето на телесната тежина

Половина чаша овес со бобинки. 115 грама пилешко со три стебла на аспарагус. Не многу сол на...