Таг:, , ,

ПВЦ чанта на Шанел што ги освои светските трендсетери

Тоа е чанта што ја видовме на домашно шоу на Шанел во септември минатата година. Сега...

5 модни додатоци на кои нема да им одолеете оваа пролет

Елементот кој ја освежува секоја комбинација на облека се модните додатоци, а оваа пролет се...

Совети од дизајнерите на ентериер: На овој начин домот ќе ви изгледа поелегантен

Ентериерот секогаш го прикажува карактерот на сопственикот, а неколку клучни детали го...

Само овој викенд подновете се со парчиња од пролетна колекција со промотивно претсезонско намалување

Пролетта е одличен период да ја освежите гардеробата на своите најмили со нови свежи...

Холивудските убавици блеснаа во црно на првиот протест на „Time’s Up“ во Британија на BAFTA наградите

Анџелина Џоли, Маргот Роби и Џенифер Лоренс блеснаа во црно со класичен Холивудски гламур на...

Oвие панталони ќе бидат хит во 2018 година

Модните блогерки секоја година можеме да ги видиме во различни парчиња облека кои стануваат...

7 парчиња за декорација кои му се потребни на секој дом

Домот е одраз на нашиот стил, иако треба да биде функционален и практичен, сепак неопходни се...

Ова е најконтроверзниот нов тренд во пластичната хирургија

За да изгледаат како Анџелина Џоли или Бела Хадид, се повеќе жени одат под нож. Во овој случај...

5 бои на кармини кои ќе доминираат во 2018

Бојата, како текстура на карминот и не е најважна во одредувањето на трендот, туку техниката...

Тренд комбинезони идеални за празничните забави

Комбинезоните се идеален избор за оние дами кои не сакаат да носат фустан но сепак сакаат да...

Тренд фризури за новогодишната ноќ

Одбројувањето веќе започна а се што треба да направите е да уживате во празничната...

Jimmy Choo празничната колекција за 2018 посветена на девојките кои обожаваат забави

Модната куќа Jimmy Choo посвети особено внимание на својата празнична кампања, после првата...

Најпопуларни фризури за новогодишната ноќ

Прославувањето на Новата година е голем настан за секој од нас. Без разлика дали ќе ја...

Тренд зимски комбинации за секој ден

Ви споделуваме неколку тренд стилски комбинации од познатата модна блогерка Негин...

Нов хит на инстаграм: Веѓи обликувани како новогодишни елки

Доколку сакате да експериментирате со изгледот, обликувајте ги своите веѓи за празниците на...

Трендови кои ќе бидат хит во 2018 година

Друштвените мрежи сезекогаш број 1 извор на последните трендови кои ни пристигнуваат,...

Како да ја претворите старата здодевна маица во модерно парче облека?

Секој од нас има парчиња облека во својот плакар кои што само зафаќаат место и никогаш не ги...

Урбан кул тренд: Винил панталони

Еден од најпопуларните опуштени и кул трендови за оваа сезона кој ни доаѓа од ’80-тите се...

Како да носите ролка и да изгледате шик

Ролката е дефинитивно ѕвезда на студената сезона. Таа се вклопува во секој outfit, здолниште,...

Тренд гламурозни парчиња за празничната сезона

Пристигна и тој дел од годината кога започнуваат лудите прослави и долгоочекуваните...