Таг:, , , , , , ,

Урбан кул тренд: Винил панталони

Еден од најпопуларните опуштени и кул трендови за оваа сезона кој ни доаѓа од ’80-тите се...

Ова е најпопуларната боја на есенски маникир

Официјално зачекоривме во сезоната на топло чоколадо и варено вино, што се подразбира и кај...

Како оваа сезона да носите КОЖНА ЈАКНА на тренди начин

Ако би морале да издвоиме едно универзално модно парче тогаш тоа место дефинитивно ќе го...

Роденденските стајлинзи на Бела Хадид

Популарниот модел својот 21-ви роденден го прослави доста ‘гласно’ и впечатливо прво...

Ресите се кул тренд оваа есен

Студената сезона не значи досадни тмурни комбинации кои вклучуваат класични удобни...

Strawberry blonde – новиот тренд кој морате да го испробате оваа есен

Русата нијанса наречена јагода е моментално помеѓу најпопуларните нијанси на фарбање на...

Предлог есенски модни комбинации

Ви претставуваме неколку есенски модни изгледи кои ги вклучуваат  дел од најактуелните...

Тренди палта за студената сезона

Долгите палта се клучно парче за студената сезона. Покрај класичните модели кои опфаќаат...

Стилот на гостите на Њујоршката модна недела

Њујорк повторно беше преплавен од модните фанатици, трендсетерки и стилски ентузијасти. Тие...

Оваа есен носиме КАФЕАВА во сите нијанси

Кафеавата боја е бојата на есента а токму сега ќе ја носиме во сите можни нијанси. Моментално...

Како да ја направите популарната кратка ретро фризура

Ова е најпопуларната фризура која изминатата и оваа година беше најдоминантна на црвениот...

Најдобро облечените филмски и ТВ ликови на сите времиња

Не постои девојка која не го посакува нивниот плакар. Овие актерки воодушевиле со нивните...

Целосно жолти комбинации за самоуверени дами

Жолтата боја е идеално освежување доколку сакате да ја промените монотонијата во вашиот...

Белата е новата црна: Модни комбинации кои го докажуваат тоа

Белата боја е новата хит универзална боја која се носи во сите годишни времиња. До неодамна...

Ова лето обојте ги ноктите во овие тренди нијанси

СВЕТЛИ ТОНОВИ РАЗИГРАНОСТ ТЕМНАТА СТРАНА ГЕО МЕТАЛНИ ПАСТЕЛНИ

Несекојдневни фраерски фризури, скриени под долгата коса

Долгата коса е убава, но понекогаш знае да изгледа здодевно. Но што ако под долгата коса се...

Неопходно парче облека за транзицијата од пролет во лето

Полека ги броиме последните пролетни денови, а топлите летни денови ни се се поблиску што го...

Направи сам: Тренди блузи со голи рамена (ВИДЕО)

Оваа сезона блузите и маичките со голи рамена ги гледаме насекаде, а сега можете и сами да...

Сакате долги и густи трепки? Нанесете маскара на овој начин (ВИДЕО)

Има различни начини за нанесување на маскара, токму тоа го покажува оваа девојка, но кој е...

Направете сами: Тренди маски за телефон кои ја менуваат бојата

Во било кој бутик да влезете ќе најдете некое парче облека со овој специфичен материјал кој...