Таг:, , , , , , , , , , ,

Усовршете ги своите вештини во скокањето на јаже. Учествувајте во „Single Double Triple“ работилницата!

Оваа сабота, на 20. октомври, CrossFit Skopje организира работилница наречена „Single Double Triple“, каде...

Што прават денес децата кои беа заробени во пештера? Ги очекува возбудливо изненадување! (ВИДЕО)

Дванаесетте деца кои биле заробени заедно со својот тренер по фудбал во поплавената пештера...

ВЕЖБИ СО КОИ ЌЕ СОГОРИТЕ НАЈГОЛЕМ БРОЈ НА КАЛОРИИ

Ако посветувате некој дел од денот за вежбање, ќе сакате да знаете дека вежбањето  е вредно...

Канаваро најплатен фудбалски тренер во Кина

Италијанскиот фудбалски стручњак Фабио Канаваро е најплатен тренер во кинеската Супер...

Што е Crossfit games open и како да учествувате? Тренерот Жарко Батиќ открива во Утринска на Телма (ВИДЕО)

Crossfit games open е натпревар на глобално ниво, а како што открива кросфит тренерот, Жарко Батиќ, на...

Кога ќе ги видите Жарко и Елисавета и вие ќе посакате да вежбате Crossfit

„Константна варијација на функционални движења извршени со висок интензитет“ – вака...

ФИФА ги додели наградите: Роналдо, Буфон и Зидан прогласени за најдобри во светот за 2017 година

Португалецот Кристијано Роналдо е прогласен за најдобар играч на светот повторно и во 2017...

Како да стигнете до посакуваната цел? Фитнес приказната на Бојан Тодороски

Секојдневните навики го сочинуваат нашиот целокупен развој, односно се што правиме во текот...

8 работи кои никогаш не треба да ги правите во теретана

Топлите денови ни се тука, а тоа е потсетник дека летото доаѓа и за многу луѓе тоа е...

Металург го совлада шампионот Вардар

Ракометарите на Металург направија голем подвиг откако вечерва во натпреварот од првото...

Сари добитник на наградата „Златна клупа“

Тренерот на Наполи, Маурисио Сари е прогласен за најдобар тренер во италијанската Серија А....

ИМА ПОДОБАР ИЗБОР ОД КОРИСТЕЊЕ ЛЕКАРСТВА

Majк Суадоник е КросФит тренер кој се уште активно работи на 72 годишна возраст. Со кросфитот...

10 совети за слабеење од личен тренер кој изгубил 70 килограми

Кога Џо Бернстајн имал 25 години, неговата тежина изнесувала 154 килограми. Диетите не му...

ФОТО: Ова е новиот партнер на Елена Ристеска

Нашата популарна пејачка Елена Ристеска знаеме дека изгледа одлично и има навистина...

Објавила фотогографија „пред и потоа” и на сите кои сакаат да ослабат им испратила силна порака

И покрај фразата дека „килограмите се само број“, многумина и понатаму се оптоварени со...

СО ОВАА ДИЕТА АДЕЛ ИЗГУБИ 15 КИЛОГРАМИ

Најпознатата пејачка од Британија, Адел со помош на новата диета успеа да ја доведе линијата...

Секој би сакал “еден на еден” со неа! (фото)

Стеф Пака е личен тренер од Австралија и една од претставничките на компанијата “Women’s...

Тренер за тело и душа… а, и за очи! (фото)

Џо Викс (30) е Инстаграм ѕвезда од Лондон благодарение на програмата за исхрана која ја...

Гонзалес: Најважен натпревар за нас, може да кажам финале!

Македонскиот ракометен првак Вардар по оние 30-30, минатата седмица во Плок, во сабота со...

Фото: Марија Нацева направи шпага и тоа на карики!

Жешкиот фитнес модел Марија Нацева повторно објави провокативна фотографија на својот...