Таг:, , , , , , , , , , , ,

#365среќа Олгица Стојимировиќ: „Се стремам да бидам кристално јасна и силна во својата визија, но и отворена да покажам нешто поинакво на пазарот“

Негувана жена не подразбира само жена која се грижи за својот надворешен изглед, туку...

Дерматологот на Анџелина Џоли открива која е тајната на нејзината блескава кожа

Актерката Анџелина Џоли целиот свој живот е верна на една жена – дерматологот чиј...

Овој спа-центар ќе направи да изгледате и да се чувствувате 10 години помладо

Дали во овие студени зимски денови ве фаќа носталгија за лето? Дали моментано сакате да...

Вратете го сјајот на кожата без хируршки интервенции

Негата и грижата за кожата и косата се приоритети во задржувањето на свежината и убавината...

Избришете го целулитот за 30 дена

За да го избришете целулитот и да се спремите за топлите денови не ви се потребни скапи...

На кои се начини можете да ги отстраните влакната од лицето ?

Влакната на лицето можат да бидат многу иритирачки,особено оние посилните и потемните. Еве...

Различно, но ефикасно. Како се негуваат жените низ светот.

Убавината претставува еден од најважните императиви на секоја современа жена. Здрав и...

Три домашни третмани за суви и испукани пети

Секоја од нас, барем еднаш во животот се соочила со проблемот испукани и суви пети. Овој...

Како може мразот да го разубави вашето лице?

Кој би помислил дека мразот служи за нешто повеќе од разладување? Како на пример дека е...