Таг:, , , , ,

Научете како да ги чистите вашите заби темелно, брзо и ефикасно

Сите посакуваме да имаме убава насмевка, здравите и убави заби не само што се многу важни за...

Со овој трик, хулахопките повеќе нема да се кинат и траат подолго

Освен тоа што најлонските хулахопки веќе нема да пукаат толку лесно, овој трик ќе ви помогне...

Одличен трик како никогаш да не ви се замаглат очилата

Луѓето кои носат очила знаат колку е незгодно кога ќе влезат во затоплена просторија во...

Како никој не се сети порано на ова: Трик за стаклата во автомобилот никогаш да не се замаглуваат

Познатиот канал на Youtube, ChrisFix, открил како на едноствен начин да го решите проблемот со...

Кога ќе се обои облеката во машината: Трик кој ќе ви помогне да ја вратите првобитната боја

Најпрво проверете ја етикетата на облеката којашто сакате да ја “санирате”. Секако дека...

Трикови за коса како на супермодел

Доколку сакате вашата коса да изгледа како онаа на супермоделите, тогаш потребно е да се...

ЕВЕ КАКО ДА ОСЛОБОДИТЕ ЗАПУШЕН ОДВОД СО ОВОЈ СУПЕР ТРИК!

Купувањето средства за ослободување одвод не е евтино. Наместо тоа посегнете по две...

За само три секунди дознајте дали јајцето е расипано

Ако сакате да видите дали едно јајце е свежо и тазе, тогаш треба да направите еден мал трик....

11 креативни начини да ја употребите алуминиумската фолија

Употребата на фолијата не мора да ја ограничите само за готвење во кујната, таа може да се...

Се будите со подуени очи? Трикот за убави очи е едноставен и се крие во кујната

Прекрасната Шеј Мичел, ѕвездата од Pretty Little Liars, неодамна влезе во третата деценија од...

12 трикови за лупење овошје кои мора да ги знаете (ВИДЕО)

Интересни трикови за чистење на овошјето, кои ќе ви ја олеснат работата и сигурно ќе научите...

Ставила 3 коцки мраз во полна машина: Најгенијалниот трик за пеглање на облеката (видео)

Одлично испеглана облека му дава на нашиот надворешен изглед извесна доза на...

Трик за чистење тави и тенџериња кој чини 5 денари (ВИДЕО)

Со еден компир може да ги фрлите сите сјаеви за во кујната, и да ги исчистите и светнете...

Со овие трикови нема да ви биде потребен звучник: Еве како музиката од телефонот да ви биде погласна (видео)

Денешните телефони драстично се напреднати во секоја смисла, но јачината на звучникот и...

Изгледајте уште поубаво со овие 10 трикови во шминкањето (ВИДЕО)

Ова се 10 работи кои секоја девојка треба да ги знае, со цел да има беспрекорен мејкап изглед. ...

6 трикови кои ќе ви го олеснат животот (ВИДЕО)

Креативни трикови кои сигурно ќе ви се најдат во некој момент во животот. Погледнете,...

8 трикови како со помош на шминка да имате поголеми очи (ВИДЕО)

Жените секогаш ги гледаат своите недостатоци, па многу често се трудат со различни методи да...

(ВИДЕО) Направете кајгана без да го скршите јајцето

Доколку сте љубител на кајгана, но немате време да ја подготвите или ве мрзи да чекате...

ВИДЕО: Засадил ружа во компир – за само 7 дена израснало нешто неверојатно

Со помош на овој генијален трик ќе им помогнете на ружите повторно да пораснат и ќе можете...

Каков цар: Смислил трик со кој секоја девојка ќе го бакне(видео)

Ова момче смислил начин како да добие бакнеж од секоја, ама од секоја девојка. Покрај бакнеж,...