Таг:, , , , , , , , , , ,

5 нови начини да го искористите омилениот бронзер ова лето

Бронзерот има мултифункционална улога при шминкањето. Изберете го својот омилен производ и...

Револуција во убавината: Големиот бренд престана да го прикрива целулитот и стриите

Конечно еден голем бренд сфати дека жените изгледат така како што изгледаат и дека нема...

Целулит, стрии, масни наслаги… Како изгледаат холивудските ѕвезди без фотошоп?

Сите познати личности на своите Инстаграм профили имаат совршени тела, но кога ќе ги...

Ова е храната која создава најмногу целулит, избегнувајте ја!

Треба да се избегнува преработена, слатка и многу солена храна бидејќи таа го поттикнува...

Не се срамам од целулитот: „Plus size“ моделот предизвика лавина од коментари поради фотографиите без фотошоп!

За претставување на најновата верзија на бикини и едноделни костуми за капење, една...

Антицелулитно мени: Отстранете го целулитот засекогаш со овој режим на исхрана!

Не е потребно да гладувате или да го отстраните шеќерот од вашата исхрана, доволно е само да...

Направете си антицелулитна масажа во домашни услови!

Повеќе од 70% од жените ги мачи целулит. Дали поради лошата исхрана, премалата физичка...

РЕЦЕПТ: Со само 3 состојки ослободете се од целулитот. Оваа крема е хит на интернет!

Кожа како „кора од портокал“ или целулитот е еден од најголемите естетски недостатоци кај...

5 природни начини да се ослободите од целулитот

Од 89% ДО 98% од жените е соочуваат со целулитот на телото, кој се појавува поради дисбаланс на...

Додека сите се трудат да ослабат, таа заработува поради своите облини

Појавата на плус сајз моделите, предизвика рамноправност во светот на модата, а жените со...

Еве како најбргу да го отстраните целулитот од вашето тело

Зимата е период кога физичките активности ги сведуваме на минимум, поминуваме повеќе време...

Направете купка од морска сол која го отстранува целулитот

Морската сол ги лечи кожните болести, го стимулира лачењето и ги филтрира штетните материи...

Бикини модели без фотошоп за новата кампања на Таргет

Новата колекција на Таргет не само што е веќе омилена на многу девојки, заради интересниот и...

10 причини зошто да му кажете ДА на кафето

Многу не има нас кафе-зависниците што задолжително го почнуваме денот со една шоља кафе....

Грозјето го уништува целулитот

Маските направени од грозје одговараат скоро на секој тип на кожа. Освен што ја обезбедуваат...

Тајната на Ким Кардашијан за добра линија и борба со целулитот

„Јадете многу нискокалорични протеини, овошје, зеленчук, сирење и многу мало количество на...

4 митови за целулитот

Целулит… Речиси 90% од жените го имаат без разлика дали се со прекумерна или пак со...

Исхрана која ќе го согори целулитот

Наскоро ќе се покачат температурите, а ние ќе треба да ги извадиме летните алишта како што се...

Избришете го целулитот за 30 дена

За да го избришете целулитот и да се спремите за топлите денови не ви се потребни скапи...

Витамински напиток кој го топи целулитот

Овој антицелулитен шејк би требало да се пие секое утро, наместо редовниот појадок во текот...