Таг:, , , , , , , , , , , , , , , , ,

Цитати од цртани филмови кои не научија за животот и љубовта

Цртаните филмови oтсекогаш биле омилени и кај младата и кај старата генерација. Секој цртан...

Среќата е личен избор: Инспиративни цитати за одличен почеток на денот

Потрагата по среќата не е воопшто комплицирана, но многумина мислат дека е така и никако не...

Едни од најубавите цитати на Тоше Проески

На 25 јануари беше роден Тоше Проески. Најголемата ѕвезда ако беше жива ќе полнеше 36 години....

Инспиративни цитати што ќе ви дадат мотивација да соберете сила и да почнете отпочеток

Новите почетоци се секогаш најтешки. Но, тие се случуваат со причина. Иако се многу болни, тие...

15 цитати од Ошо кои ќе ве натераат да размислите за животот, љубовта и среќата

Ошо бил духовен учител кој патувал низ светот и зборувал за свесноста, љубовта и како да...

14 вечни цитати на Габриел Гарсија Маркес

Никој не остана рамнодушен на неговата необична игра со зборови, игра која ќе успее да ве...

8 цитати од Џони Деп кои ќе ви го подобрат расположението, но и животот

Џони Деп не е само убав маж, тој е страстен за животот, љубовта и семејството. Мистичен е на...

Цитати од познати личности кои ќе ве потсетат на моќта на кармата

Дали верувате во изреката „Сѐ се враќа, сѐ се плаќа“? Сигурно сте биле сведоци на многу...

Најубавите цитати од Моника Белучи за љубовта и животот

Иако е позната по занесните облини и безвремената убавина која се спротивставува на...

Цитати кои докажуваат дека на ниту една жена не ѝ треба маж за да се чувствува исполнето

Во денешното општество, иако жените стануваат сѐ понезависни, сепак сѐ уште им се наметнува...

20 легендарни цитати од Алан Форд

Многу генерации пораснаа со легендарната екипа од стрипот „Алан Форд“. Да се присетиме на...

Инспиративни (и надежни) цитати кои опишуваат како изгледа вистинскиот маж

Живееме во свет исполнет со независни жени кои се способни да носат свои одлуки. Токму затоа...

Мајка Тереза: 15 кои ќе ни помогнат да станеме подобри луѓе

Мајка Тереза, заштитничката на сиромашните и немоќните, ја знаеме како скромна жена која...

ИЗРЕКИ СТАРИ ИЛЈАДНИЦИ ГОДИНИ: “НЕ ГУБИ ВРЕМЕ РАСПРАВАЈЌИ ЗА ТОА КАКОВ ТРЕБА ДА БИДЕ ДОБРИОТ ЧОВЕК. БИДИ ТАКОВ ЧОВЕК.”

Честопати одиме по последната идеја или последниот метод кој го измислил некој друг. Но,...

Најдобрите цитати за љубовта кои некогаш биле кажани

Секој кој бил допрен од љубовта, а секој човек барем еднаш во животот бил, има нешто што да...

Мудроста на Буда: Цитати кои сигурно нема да ве остават рамнодушни

Буда буквално значи „буден“ или „оној кој е буден“ и се однесува првенствено на Сидарта...

22 романтични начини да кажете „те сакам“

Денот на вљубените („Свети Валентин“) е годишна прослава која се одржува на 14 февруари со...

13 цитати од Сунѓерот Боб Панталоновски според кои треба да го живееме животот

Сунѓерот Боб Панталоновски е анимирана серија која одбележа многу детства и која сѐ уште го...

Цитати за вистинската љубов од незаборавниот Боб Марли

Најпознатата реге икона, Боб Марли, чија музика секогаш внесува позитивност и мир во вашите...

Човекот учи додека е жив: 10 најубави цитати за мудроста и знаењето

Уште откога постои човекот, мудроста и знаењето се особини кои биле најценети, најбарани и...