Таг:, , , , , , , , ,

Песни од цртаните филмови кои ќе ве вратат во детството

Детството е најубавиот период од животот. Тоа е период во кој децата не се замараат за ништо,...

Цитати од цртани филмови кои не научија за животот и љубовта

Цртаните филмови oтсекогаш биле омилени и кај младата и кај старата генерација. Секој цртан...

Дизни го најави снинамњето на филмот “Prince Charming”

Дизни потврди дека ќе започне со снимањето на долго најавениот филм “Prince Charming”, кој ќе...

Тие го обележале нашето детство: Најпопуларните филмови на Дизни во три минути (ВИДЕО)

Погледнете ја интересната компилација од скоро 30 Дизниеви цртани филмови кои може да се...

Помагично и од Дизни: Прекрасни слики инспирирани од најубавите цртани филмови

Дозволете си да бидете освоени од магичните светови на Дизни преку сликите на Томас Кинкејд....

Хит фотографии: Хирург со цртани филмови смирува 2-годишно девојче пред операција на срцето

Хирург од Кина заслужено доби аплаузи и комплименти од илјадници родители низ светот,...

ЛЕГЕНДАРНИТЕ ЦРТАНИ ФИЛМОВИ ОД НАШЕТО ДЕТСТВО (ВИДЕО)

Поголемиот дел од нас израснаа во времето на социјализмот и она што телевизиите го нудеа...

Том и Џери наполнија 75 години!

Сите ние израснавме со едни од најдобрите, но и најпопуларните цртани филмови на светот....

Цртаните ликови во реалниот живот