Таг:, , , , , , , , ,

Британски модни награди: Ова се најубавите изданија на црвениот тепих

Многу холивудски ѕвезди се собраа во Лондон и оваа година за да присуствуваат на овој важен...

Марија Спасовска пристигна во Минск и го започна претставувањето на Јуниорскиот Евросонг! (ФОТО)

Се одржа свеченото отворање на 16 издание на Јуниорскиот Евросонг 2018 Минск, Белорусија....

Гламур на фестивалот на филмот во Венеција: Ова се десетте најубави тоалети во кои ќе се вљубите! (ФОТО)

Во Венеција на 29. август 2018 година свечено е отворен 75. Меѓународен филмски фестивал (Мостра)....

Кој би рекол дека има 50 години? Џулија Робертс изгледа совршено на црвениот тепих! (ФОТО)

Џулија Робертс се појавила на Меѓународниот филмски фестивал во Торонто, каде што ги...

Шанина Шаик ги покажа гаќичките на црвениот тепих

Шанина Шаик барем носи гаќички. Освен оваа ситна незгода, дамата изгледаше прекрасно....

Џејми Дорнан и неговата сопруга блеснаа на црвениот тепих

Џејми Дорнан, актерот кој се прослави со улогата на Кристијан Греј во „Fifty Shades of Grey“, ја...

Неверојатно! Овие ѕвезди сами се шминкаат за црвениот тепих

Пари, скапи шминки и визажисти на секој чекор… И покрај сето тоа што им е на располагање,...

Најубавите фустани од црвениот тепих за 2017 година

Пред самиот завршеток на оваа година ви ги претставуваме најдобрите стилски моменти на...

Ирина Шајк блесна на црвениот тепих

Бројни славни убавици го окупираа црвениот тепих во Лондон на “Royal Albert Hall” кога беше...

“Машката” фризура повторно на врвот на најпопуларни фризури

Пред двадесет години, “машката” фризура стана светски хит благодарение на Деми Мур, а...

Гламурозен розов тепих на забавата на Victoria’s Secret

Victoria’s Secret го прослави првото емитување на овогодинешното шоу во Шангај со супер...

Пинк и нејзината ќерка блеснаа на црвениот тепих

Кога имате ќерка, никогаш не е лошо време заедно да глумите принцези. А постои ли подобро...

Амал Клуни шармантна во син фустан покрај својот сопруг

Познатата адвокатка и активист присуствуваше на премиерата на филмот “Suburbicon” во...

Најубавите изгледи од црвениот тепих на филмскиот фестивал во Венеција

Филмската недела во Венеција дојде до крајот, а ние ви ги споделуваме највпечатливите...

Гламурозно отворање на Филмскиот фестивал во Венеција 2017

Синоќа се отвори 74-тото по ред издание на Филмскиот фестивал во Венеција кој беше проследен...

Ова се најскапите фустани носени на црвениот тепих

Во текот на годините, црвениот тепих одбележал бројни неповторливи модни избори кои ќе...

Стилот на познатите на наградите Teen Choice 2017

Синоќа во Лос Анџелес, Galen центарот ги собра ѕвездите од светот на филмовите, сериите и...

Сите изгледи од црвениот тепих на наградите Tony 2017

Њујорк синоќа беше домаќин на 71-вото издание на престижните награди во чест на најголемите...

Џеси Граф ги занеми сите на Црвениот тепих

Познатата каскадерка Џеси Граф беше присутна на доделувањето на Еми наградите. При...

Нов тренд: Дали златната боја е новата црна?

На секој црвен тепих шетаат многу гламурозни тоалети, ѕвездите се трудат да бидат што...