Таг:, , , ,

Отстранете ги флеките од тепихот: Постои решение дури и за флеките од црвено вино

Често се случува вашиот омилен пијалак да заврши на тепихот. Доколку тоа е вода или сок, нема...

Сангрија – Фантастичната комбинација од свежо овошје и црвено вино кое ќе го задоволи сечиј вкус

Сангријата е шпански пијалок, а своето име го добила од зборот “sangre”, што во превод...

Храна која го убива ракот

Насекаде во светот се прават истражувања за ракот со цел да се спречи неговото појавување и...

Варено вино – одличен пијалак кој ќе ве згрее и расположи

Вареното вино е одличен пијалак кој ви помага да се расположите и загреете во есенските и...

Дали белото вино е лошо за вашата кожа?

Сигурно веќе ви е добро познато дека алкохолот влијае врз вашата кожа, а исфрлањето на...