Таг:, , , , , , , ,

Како најлесно до најубави усни?

Вистина е дека убавината доаѓа одвнатре, но совршените црти на лицето се желба кај секој од...

Champagne bronde – нов тренд за русокосите љубителки

Омилените женски пијалаци послужија како инспиравија на најпознатите фризери ширум светот...

15 пејсажни фотографии кои ќе ве натераат да се заљубите во Истанбул

Градот кој спојува два континенти…Византион, Константинопол, Цариград или Истанбул,...

Бремената Кејт Мидлтон прекрасна во небесно сина тоалета

Кејт Мидлтон за прв пат зачекори во јавност по објавувањето на веста дека таа е бремена и...

Суперхрана за совршена кожа и коса

Освен во бројни препарати, поддршката за убава кожа и коса можете да ја најдете и во храната...

Неодоливо модно парче – РОЗОВ ЏЕМПЕР

Сигурно сме дека главната причина поради која сите ја обожаваме студената сезона се...

Fjaðrárgljúfur е веројатно најубавиот кањон на светот

На светот има многу убави места, но ова можеби е најубавиот кањон на светот. Fjaðrárgljúfur е кањон...

Пенелопе Круз за магазинот Interview – “Не одговарам на прашања за стареењето”

Шпанската актерка Пенелопе Круз позираше за магазинот Interview и отворено одговори на бројни...

Подгответе ја кожата за зимата: 3 домашни маски за СУВА кожа

Да се има блескава, здрава и сјајна кожа е навистина тешко бидејќи бара доста деликатна нега...

Блогери со ултимативни фејлови (ВИДЕО)

Се обидуваат публиката да ја научат нешто, но успеваат да одржат лекција само како нешто не...

Најубавите фотографии на оваа мајка – фотограф, се од нејзините десет деца

Кога не фотографира клиенти во Лас Вегас, ова мајка која живее рурален живот со нејзиното...

Одличен рецепт за уживачка природна купка

Овие опуштачки купки ќе ве освојат оваа есен и зима, а се што ви е потребно за нив веќе го...

Strawberry blonde – новиот тренд кој морате да го испробате оваа есен

Русата нијанса наречена јагода е моментално помеѓу најпопуларните нијанси на фарбање на...

Тренди палта за студената сезона

Долгите палта се клучно парче за студената сезона. Покрај класичните модели кои опфаќаат...

Трикови за коса како на супермодел

Доколку сакате вашата коса да изгледа како онаа на супермоделите, тогаш потребно е да се...

Натали Портман блесна во кампањата за парфемот “Miss Dior”

Уште една кампања во која повторно заблеска познатата актерка и долгогодишна амбасадорка и...

5 причини против избелување на забите

Избелувањето на забите, колку и козметички да изгледа како добра идеја, носи свои...

Makeup изгледи како да ги истакнете ЗЕЛЕНИТЕ очи

За дамите припаднички на зелена боја на очи ви споделуваме неколку makeup изгледи како да ја...

Сите фризури на Ема Вотсон

Младата холивудска ѕвезда Ема Вотсон важи за вистинска модна икона, освен по храбрите...

Нов актуелен тренд: Неутрална шминка

Новиот тренд кој прво се прослави на модните писти кај ревиите на познатите модни куќи...