Таг:, , , , , , ,

Течно чоколадо преплавило улица во Германија (ФОТО)

На улицата во еден западно германски град истече еден тон чоколадо. Германскиот весник...

10 соништа чии значења не треба да игнорирате

Постојат соништа кои потсвесно не посочуваат кон некои проблеми во нашите животи за кои...

6 лесни летни модни комбинации од улиците на Њујорк

Топлите летни денови низ градскиот бетон знаат да бидат неподносливи, а за да ги преживеете...

Артист ги трансформира обичните улични места со досетливи и смешни пораки

Задачата на уметниците е да создадат нешто необично од сосема обични предмети, со помош на...

Сам направил пат долг 8 километри за да го посетуваат синовите. (ВИДЕО)

Индија: Јаландар живее во село кое е оддалечено 10 километри од училиштето во кое учат...

Уличен уметник ги претвора здодевните улични објекти во уметнички дела

Делата на американскиот уметник Том Боб се наоѓаат низ улиците на Њујорк, користејќи...

Каква тајна кријат скришните ходници под улица Македонија во центарот на Скопје?

Како дванаесетгодишно момче Људмил, инаку нашинец од Австралија, открил урбана мистерија...

10-те најубави улици низ светот, кои сигурно ќе ве воодушеват

Колоритните домови во населбата Ла Бока во Буенос Ариес рефлектираат голем дел од стилот од...

Неверојатни уметнички дела од улиците кои отвараат сосема нов портал во друг свет

Кој би рекол дека уличната уметност може да се сфати сериозно, заедно и со нејзините...

Да паметиш по доброто

Едно момче од моето маало беше најкултурниот сосед што го познавам. Секогаш им помагаше на...

Ќе ви го скрши срцето: Мало девојче учи на улица додека проси со својот татко

Фотографии од мало девојче кое учи и пишува домашна работа додека проси на улица со својот...

Му пришол на бездомник и ставил пари во неговата чанта, тоа што се случи потоа го остави без зборови (видео)

На светот се поголем број на луѓе живеат на улица. Луѓе кои некогаш имале работа и среден...

Улицата Болдвин е најстрмната улица во светот

Улицата Болдвин во Нов Зеланд е најстрмната улица во светот. Се наоѓа во градод Дунедин и е...

АКО НАЈДЕТЕ МОНЕТА НА УЛИЦА НЕ ЈА ЗЕМАЈТЕ!

Кога ќе видите монета на улица сигурно си викате „среќичка“ и ја земате и складирате во...

Реалност или цртеж?! Неверојатно добра улична уметност

Уметниците гледаат на светот на поинаков начин. Тие гледаат платно за сликање на...

Илинденска, на времето…

Ќе си речеш пред многу години е фотографијата, но вистинска убавина! Погледнете ја оваа...

Њујорк доби улица посветена на Мухамед Али

Градоначалникот на Њујорк, Бил де Бласио во вторникот објави дека дел од 33-та улица на...

Среќата е спакувана во мали нешта: Еве што му го разубави денот на овој уличен музичар

Jass Pangkor е талентиран музичар кој заработува со пеење на улица. Еден ден бил разочаран бидејќи...

Видео: Се обидел да ја ограби додека давала интервју!

Жена во Бразил за малку ќе била ограбена и тоа додека давала интервју за локална телевизија....

Скокна со падобран од највисоката зграда во Лондон (видео)

Непознато лице скокна со падобран од највисоката зграда Шард во Лондон, пренесе АП....