Таг:, , , , ,

,,Детето” кое ЗНАЕШЕ, МОЖЕШЕ и УМЕЕШЕ

Сè уште не научив како да не си ги ставам сите работи на срце. После толку време јас сè уште...

МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП (ЈУНИ 2018)

Овен Kариера и пари: Овој месец ќе имате потреба за поголема приватност и за поблизок контакт...

Доколку ги правите овие 4 работи, вашиот брак ќе биде среќен и долготраен

Во бракот нема гаранција, а бидејќи во денешно време секој трет брак завршува со развод,...

Која од овие жени ви изгледа најуспешно? Изберете и дознајте што кажува тоа за вас!

Задачата е според силуетата на илустрацијата да се обидете да заклучите која од четирите...

5 совети како да го откриете својот пат кон среќата и задоволството!

Многумина од нас целиот живот го провдуваат работејќи погрешни работи и пасивно чекајќи...

#365среќа Коста Петров: „Сите ние сме создадени за големи работи. Дозволете си да ви се случат“

Инспиративна личност, кого многумина го запознаа преку неговите книги, па поради пристапот...

5 извори на стрес кои морате да ги отстраните од својот живот

Стресот не штеди никого, а се повеќе млади луѓе се под стрес поради различни животни...

Викторија Бекам: „Ми велеа дека не ме бива за ништо, затоа само бидете упорни и ќе го постигнете посакуваното“

Некогашната музичка ѕвезда, а сега популарната дизајнерка Викторија Бекам расажува како...

1.200 милионери и милијардери откриваат што ги учат своите деца за парите и богатството

Постојат одредени причини зошто некои луѓе се богати. Тоа не се случува ненадејно. Доколку...

#365среќа Сања Костадинова, Хроно приказна: Од кога знам за себе, се борев со вишокот на килограми

Од кога знам за себе отсекогаш сум била со вишок килограми. Почнувајќи од најмладата возраст...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: СРЕДА (07 МАРТ, 2018)

Овен Не правете нови големи вложувања. Внимавајте во однос на вашите очекувања и бидете...

51 годишната Вера е двојничка на ѕвездата Рита Ора, но кој кого копира?

Рита Ора се проценува дека вреди 20 милиони фунти, има пријатели од А-листата и повеќе број...

Како изгледал Бали бег на почетокот на кариерата

Еден од најпопуларните турски актери, кој се стекна со слава и во Македонија денес мами...

Размислувајте како лидер. Овие мисли ќе ве инспирираат да бидете успешни

Алберт Ајнштајн еднаш рекол: „Лидер е оној кој од нередот создава едноставност… од...

Пред 20 години глумеше во епскиот „Титаник“ а таа улога и денес му носи заработка

Откако пред 20 години епската сага за бродот Титаник ја освои публиката и речиси сите можни...

Овие 3 навики ве оддалечуваат од успехот. Променете ги и бидете успешни!

Многу познати психолоз и стручњаци се сложуваат дека луѓето кои не ги прават овие 3 работи се...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПЕТОК (12 ЈАНУАРИ, 2018)

Овен  Ќе си ја цените слободата и нема да дозволите кој било да ве ограничува и принудува да...

ПРОВЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ( 08 – 14 ЈАНУАРИ, 2018)

Овен  Нема потреба да потценувате нечија улога при работното-финансиско посредување. Во...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: СРЕДА (20 ДЕКЕМВРИ, 2017)

Овен  Со право се сомневате во некој пријател кој од неодамна се завртел кон интересите на...

ПРОВЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (18 – 24 ДЕКЕМВРИ,2017)

Овен  Постојат неочекувани проблеми кои ви го нарушуваат секојдневниот ритам, но со...