Таг:, , , , , , , , ,

Зошто зимата е идеален период за користење на спа услугите?

Долгите студени месеци во текот на зимата најчесто ги користиме за одмарање, релаксирање на...

Овој модел ја открива моќта на зголемувањето на телесната тежина

Половина чаша овес со бобинки. 115 грама пилешко со три стебла на аспарагус. Не многу сол на...

3 чекори со кои ќе стекнете навика за вежбање

Многу луѓе сакаат да стекнат редовна навика за вежбање и да се гордеат на остварените...

Како да го избегнеме вишокот на килограми за време на есенските и зимските денови?

Ако сте личност која лесно качува килограми за време на есенските и зимските денови, не...

5 работи кои треба да ги правите пред вежбање

Се е поголем бројот на луѓе кои стануваат физичка активност. Физичката активност е добра не...

Интересни пораки во Градскиот парк им порачаа на скопјани “Не дреми! Скокни до целта!”

Викендов некој со интересни пораки ги потсети скопјани дека време е за спорт и физичка...

6 апликации кои се најдобри за вежбање дома

Изговорите за избегнување на тренинг секогаш лесно се наоѓаат, но со присутноста на...

Активности кои не треба да ги правите по завршување со вежбањето

Само што имавте одличен и напорен тренинг – добро завршена работа! Но, вежбањето е само...

ФОТО: Никогаш нема да погодите колку години има оваа младолика Тајванка

Кога ќе ги погледнете фотографиите на Луже Хсу, сигурно ќе ја помешате со девојка која...

Како природно да го зголемите и заоблите вашиот задник?

Запомнете дека вие сте тоа што јадете, па ако сакате да го затегнете вашиот задник,...

Како да стигнете до посакуваната цел? Фитнес приказната на Бојан Тодороски

Секојдневните навики го сочинуваат нашиот целокупен развој, односно се што правиме во текот...

8 работи кои никогаш не треба да ги правите во теретана

Топлите денови ни се тука, а тоа е потсетник дека летото доаѓа и за многу луѓе тоа е...

Два потези со коишто ќе ги им кажете збогум на вишокот калории (ВИДЕО)

Дали имате проблеми со вишокот калории? Мрзеливи сте, а сепак сакате промена? Одговорот се...

Може ли сексот да има ист или сличен ефект со вежбањето?

Најдобрите решенија ќе произлезат од вас самите, тврдат експертите. Факт е дека сексот,...

За сите мрзеливи девојки – Фитнес рутина која нема да ви одземе повеќе од 4 минути (ВИДЕО)

Мрзеливи сте, а сепак сакате да одржувате добра фигура? Верувале или не, тоа е возможно....

Кое време од денот е најдобро за вежбање

Најновите истражувања на група научници покажале дека вежбањето наверчер му овозможува...

Парови кои успешно симнале тежина со заеднички вложен труд

Симнувањето тежина не е воопшто лесна задача да се заврши. Потребно е многу трпение и вложен...

Што ќе се случува викендов во Кросфит Скопје?

Научете како да вежбате со сопственото тело, било каде и со било што ни е при рака, а со кое...

ПОГЛЕДНЕТЕ:Практикувајте ги овие вежби за затегната фигура

Сонот на секоја жена е да има тело во топ форма, но тоа понекогаш изгледа невозможно со...

Кросфит е буквално за сите, од 7 до 77!

Кросфит: Начин на вежбање прилагодлив за сите Постојат многу различни причини зошто луѓето...