Таг:, , , , , , , , , , , , ,

Ослободете се од болката во грбот со помош на овие 3 едноставни совети!

Добрата вест е дека ова непријатно чувство во поголемиот дел од случаите поминува до две...

3 ефикасни вежби кои гарантираат струк како на светските супермодели

Сакате тенок струк за да ве соберат омилените фармерки или костим? Ако се чувствувате добро...

Постои начин да изгубите килограми, но да ги задржите облините!

Ја корегиравте вашата исхрана и почнавте да вежбате за да се подготвите за летниот одмор....

ВЕЖБИ СО КОИ ЌЕ СОГОРИТЕ НАЈГОЛЕМ БРОЈ НА КАЛОРИИ

Ако посветувате некој дел од денот за вежбање, ќе сакате да знаете дека вежбањето  е вредно...

Кажете и збогум на несоницата со помош на овој трик

За да имате квалитетен сон потребно е да го подготвите телото за спиење. Со помош на овие...

Стомакот не е препрека: Вежбањето во текот на бременоста ја спречува депресијата!

Редовното вежбање, освен што помага по породувањето, може да помогне и при зачнувањето, и та...

Слабејте преку ноќ: Ова се 5 начини да изгубите килограми додека спиете!

Сите знаеме дека најдобар начин на губење килограми е преку вежбањето. Меѓутоа, постојат и...

Вежби за совршен струк (ВИДЕО)

Доколку сакате убав и тенок струк, ќе бидете воодушевени со овие вежби. За да ги постигнете...

Ова се најдобрите вежби за обликување на целото тело (ВИДЕО)

Пролетта се наближува, а сега е време кога многу жени се во потрага по различни фитнес...

Кога ќе ги видите Жарко и Елисавета и вие ќе посакате да вежбате Crossfit

„Константна варијација на функционални движења извршени со висок интензитет“ – вака...

Едноставни вежби за совршено рамен стомак

Ова се вежби кои може да ги правите дома додека гледате телевизија. Едноставни се и лесни, а...

15 грешки во вежбањето кои се опасни за вашето тело

Зголемениот тренд за водење на здрав живот и вежбање, ги наполни фитенс салите и студијата...

6 апликации кои се најдобри за вежбање дома

Изговорите за избегнување на тренинг секогаш лесно се наоѓаат, но со присутноста на...

Вежбајте во базен за совршена линија – забавно и ефикасно

Не е тајна дека пливањето е една од најдобрите вежби за обликување на телото и губење тежина....

Активности кои не треба да ги правите по завршување со вежбањето

Само што имавте одличен и напорен тренинг – добро завршена работа! Но, вежбањето е само...

Согорете 300 калории за 30 минути

Вежбањето треба да биде забавно и да ви причинува задоволство. Зумба инструкторката Никол...

Како правилно да ги изведувате вежбите за стомачни мускули

Сите посакуваат да ги покажат стомачните мускули на плажа за време на летото, но сепак...

ПОГЛЕДНЕТЕ:Практикувајте ги овие вежби за затегната фигура

Сонот на секоја жена е да има тело во топ форма, но тоа понекогаш изгледа невозможно со...

ВИДЕО: Влезете во форма за 15 минути со кардио вежби за почетници

Кога започнувате со физичка активност, потребни се вежби кои ќе ви помогнат полека да...

5 вежби за цврсти бутови

Со доаѓањето на летото, пристигна летната бикини и сезона за кратки шорцеви во кои...