Таг:, , , , , , ,

Никаде како во универзумот: Секојдневните човечки активности таму се вистински предизвик (ВИДЕО)

Астронаутите се почесто објавуваат видеа од секојдневните активности во вселената. Од тие...

Ким и Кајли идентично облечени изгледаат како близначки

Во тесни хеланки и високи потпетици, само во различна боја, двете сестри гледани од страна се...

Кога еднаш ќе го пробате овој чоколаден десерт, ќе заборавите на другите слатки задоволства!

Познатиот француски десерт кој го обожаваат луѓето низ целиот свет, популарните Макаронс,...

Херој на денот: Погледнете како овој африкански мигрант го спаси животот на малото дете! (ВИДЕО)

Француски орден за храброст, државјанство и работа како пожарникар доби мигрантот Mamoudou Gassama...

Светски звук кој доаѓа од Македонија- дуото DISCONNECTED со нова песна

Електронското ди џеј-ско дуо кое дефинитивно важи за едно од најдобрите во Македонија,...

Жените ќе го обожаваат овој трик: Со евтини вештачки трепки до вистинска магија! (ВИДЕО)

Сите жени сакаат долги и густи трепки, а оние кои немаат такви можат да го постигнат ефектот...

Се разбудил од кома по 10 години? Не, пријателот решил да се пошегува со него, а погледнете зошто! (ВИДЕО)

Реј има проблем со алкохолот, а неговиот пријател го забележал тој проблем и решил да...

Клои Кардашијан ја покажа својата ќерка: Запознајте ја преслатката Тру! (ВИДЕО)

Клои пред еден месец ја донесе на свет ќеркичката Тру и одлучи да го сподели првото видео од...

Неверојатно! Оваа кинеска блогерка го трансформира својот лик од Мона Лиза до Тејлор Свифт

Не е случајно што се нарекуваат мејкап артисти. Доколку некогаш сте се посомневале во...

Погледнете за каде се подготвуваат ДНК, Џамбо Агушев, Лоба, Ван Гог и Eye Cue! (ВИДЕО)

Наскоро Скопје ќе добие нов урбан звук, создаден од повеќе од 70 изведувачи кои ќе се погрижат...

Таа се сомневаше во неговата лојалност, па му намести згодна девојка и настана хаос (ВИДЕО)

Една жена, која се сомневаше во лојалноста на нејзиното момче, одлучи да ја тестира во...

Девојки, фотографиите од Инстаграм не се реални. Ова е вистинската слика за женското тело!

Австралиската дизајнерка на бикини, Карин Ирби споделила интересно видео на својот...

Младата Марија Спасовска со феноменална изведба на евровизискиот хит „Euphoria“(ВИДЕО)

Вокалните способности на нашата Марија Спасовска се добро познати како на нашата публика,...

Зошто ќерката на Џеки Чен живее како бездомничка?

Ета Чок Лем, ќерката на познатиот актер Џеки Чен е бездомничка и живее под мост заедно со...

Како изгледа мајката во очите на својата ќерка додека зборува на телефон? (ВИДЕО)

„Иста како мама“, тоа може да се каже за малото девојче кое ја имитира својата мајка како...

Погледнете како изгледа сината тарантула! (ВИДЕО)

Ви ја претставуваме сината тарантула. Тоа име го добила поради своите нозе кои се навистина...

Посвоени во исто време: Ова момче и неговото куче се најдобри пријатели (ВИДЕО)

Момчето Бади (3) и кучето Риган се доказ дека кучето и човекот се најдобри пријатели. Посвоени...

Најпопуларната фризура за ова лето: Како да направите и вие вакви плетенки? (ВИДЕО)

Потребно е само да имате долга коса, а во ова видео ќе ја видите целата постапка во правењето...

3 грешки кои ги правиме кога носиме градник поради кои градите не изгледаат убаво (ВИДЕО)

За да изгледаат градите совршено во градникот, потребно е да внимавате како го перете,...

Масажа со змии за целосна релаксација? Да, и тоа го има! (ВИДЕО)

За грчкиот бог на медицината, Асклепиј, змиите биле свети суштества, а змии имало и во...