Таг:, , , , , , , ,

С.О.С генерација: Секое трето прваче има вишок килограми!

Дебелината е сѐ повеќе застапена кај децата, но присутна е веќе од четвртата година, што е...

Направете го овој напиток и отстранете ги масните наслаги околу стомакот

Во летниот период, кога се подготвувате за својот годишен одмор, ќе се воодушевите од овој...

Кетрин Хајгл со фотографии покажа дека се врати во форма по породувањето

Славната актерка, Kетрин Хајгл, позната по улогата во серијата „Grey’s Anatomy“ покажа дека и...

Додека сите се трудат да ослабат, таа заработува поради своите облини

Појавата на плус сајз моделите, предизвика рамноправност во светот на модата, а жените со...

Луѓето со вишок килограми се повесели и попозитивни

Најновите истражувања кои се направени од страна на Универзитетот во Бристол покажале дека...

Како да го избегнеме вишокот на килограми за време на есенските и зимските денови?

Ако сте личност која лесно качува килограми за време на есенските и зимските денови, не...

Фото: Што гледаат дебелите девојки кога ќе се погледнат во огледало!?

Претставничките на понежниот пол тагуваат најмногу за вишокот килограми, додека љубовните...