Таг:, , , , , , , , , ,

Таа има лице полно со лузни и акни: Блогерка открива како изгледа без и со шминка! (ВИДЕО)

Клои е 19. годишна блогерка од Мелбурн која отворено проговори за својата проблематична кожа....

Што ќе ти е висока плата ако на крајот од денот влегуваш во празен стан?

Марина Радош, млада писателка од Мостар, напиша статус за љубовта и очекувањата кој нема да...

Едноставни и прецизни начини да откриете дали некој ве лаже

Американската асоцијација на психолози во едно истражување дојде до заклучок дека...

Реалноста во долгите врски за која никој не зборува прикажана преку интересни илустрации

Љубовта е во малите нешта, а Аманда Олеандер ги прикажува тие моменти во нејзините...

Еве зошто брутално искрените личности се најдобри пријатели!

Понекогаш звучат сурово и можеби за момент ќе се почувствувате навредено, но сепак, на крај...

Срам кој Меган Маркл му го приреди на своето семејство: Нејзината сестра ја откри суровата вистина!

Секој ден се откриваат се повеќе и повеќе детали за најочекуваната свадба на годината –...

Ќерката на Клои Кардашијан доби несекојдневно име. Дали ви се допаѓа?

Навикнати сме Ким Кардашијан на своите деца да им дава необични имиња, меѓутоа се чини дека...

8 заблуди за фарбањето на коса во кои се уште веруваме

Прамени, менување бои, криење на бели влакна- понекогаш се прашувате дали сакате трајно да ја...

Кога е најдобро време да им ја соопштите вистината на своите деца за Дедо Мраз?

На возраст од осум до девет години повеќето деца сфаќаат дека Дедо Мраз не постои, но доколку...

Како да препознаете кога некој ве лаже?

Постојат неколку знаци додека водите разговор кои ќе ви помогнат да сфатите дека другата...

Што се крие зад совршените инстаграм фотографии?

Создавањето на совршени инстаграм фотки не е воопшто лесна работа. Совршениот изглед, коса,...

Полната месечина влијае врз расположението и сонот. Вистина или мит?

Кај народот одамна се врежало верувањето дека во текот на полната месечина треба да се...

5 лоши навики за кои најверојатно мислите дека се добри

Вистината многу често ја губи смислата кога зборовите се пренесуваат од уста на уста. Од...

Селена Гомез се отвара за нејзината депресија и анксиозност во новиот број на „Вог“

 Селена Гомез е ѕвездата од априлското издание на „Вог“. Во едиторијалот, музичката ѕвезда...

Дознајте кои 4 хороскопски знаци најмногу ги осудуваат луѓето

На сите ни се случуваат различни работи, сите се соочуваме со поинакви предизвици и...

Зошто сините очи се всушност сини?

Можеби сте се прашувале, но не сте се потрудиле да го најдете одговорот на овој феномен-сини...

Вистина или стереотип-дали постои љубов помеѓу мачката и кучето?

Спротивно на популарното верување, мачките и кучињата сепак можат да остварат цврста врска...

Ова веројатно не го знаевте..

  Постојат милиони неистражени нешта на светов. Постојат многу зачудувачки и неверојатни...

Истражување: Откриено зошто сонуваме

Сите ние често сонуваме во текот на ноќта, но сепак многу малку знаеме за соништата. Зошто...

ЌЕ ПАТУВАТЕ? 10 МИТОВИ ЗА ПАТУВАЊАТА КОИ МОРА ДА ГИ ЗНАЕТЕ!

Патувањата можат да бидат незаборавни искуства. Меѓутоа, наспроти тоа што светот станува се...