Таг:, , , , , , , , ,

Еве што треба да направите доколку ве фати грч додека пливате

Грчевите во мускулите обично се појавуваат при нагло истегнување на стапалата. До тие...

Тропска лимонада: Совршено освежување за жешките летни денови

Тропската лимонада, не е обична лимонада. Таа е богата со вкусови и претставува вистинско...

ВНИМАВАЈТЕ: Поради оваа грешка бањата ви е полна со бактерии

Знаете дека од најиритантни работи кога ќе почнете да живеете со партнерот е спуштање,...

Не дозволувајте да ве излажат: Еве како да разликувате природен од вештачки мед

Пазарот за продажба на мед е преплавен со лажни производи кои се прават од шеќерен и...

Најдобар извор на енергија: Смоквите го подобруваат помнењето, одлични се за цревата, а еве кој не смее да ги јаде

Треба да се јадат свежи, бидејќи се богати со ензими и антиоксиданси како и хранливи материи...

Детален список: Подгответе се за одмор на плажа со вашето бебе

Кога сте родители, за одењето на плажа потребни се повеќе нешта од пешкир, вода и крема за...

Зошто е важно редовно да јадете диња?

Доколку преку лето сакате да се храните со намирница која истовремено е вкусна и носи многу...

10 домашни напитоци кои го чистат телото од токсини и ги топат масните наслаги

Газираните сокови кои се полни со шеќер заменете ги со грејпфрут, боровница и други овошја...

Отстранете ги гребнатините на телефонот на овој начин!

Мобилните телефони се многу чувствителни и можат бргу да се изгребат. Доколку на вашиот...

Дали внесувате доволно течности? Знаци кои покажуваат дека сте дехидрирале

Жедта не е единствениот доказ дека не внесувате доволно вода и течности, показател е на...

Применете ги овие трикови и мувите ќе бегаат од вас и од вашиот дом

Освен што се здодевни, мувите се и извор на зараза. Имено, мувата на своите нозе прекриени со...

Лесно е да сликате на платно, но ајде обидете се на вода! (ВИДЕО)

Сликарите сликаат на различни подлоги, а повеќето од нив се подразбира дека се тврди. Сепак,...

Ова е најлесниот начин за слабеење: За 7 денови изгубете 3 килограми

Нема да почувствувате голем физички замор, но ќе ја добиете линијата што ја посакувате...

Сенфот како лек, еве за што може да ви помогне

Сенфот ја намалува температурата, ја ублажува главоболката и помага при отежнато голтање....

Зошто е важно секогаш да внесуваме доволно вода во организмот?

Водата е најважната хранлива материја и адекватното внесување на вода е неопходен дел од...

На денешниот празник испочитувајте ги овие 3 обичаи

Денеска е свештеномаченик Патрикиј. Свети Патрикиј беше епископ на Бруса. Тој заедно со...

Вашата омилена облека се собрала по перењето? Еве како да ја спасите

Барем еднаш во животот ви се случило да фрлите маица во машина за перење, а откако ќе ја...

Со овој трик омилените фармерки ќе ви траат 10 години

Имате омилени фармерки и би сакале да ви траат што е можно повеќе. Затоа придржувајте се до...

Исфрлете ја негативната енергија од домот со помош на овие трикови!

Негативната енергија во домот можете да ја внесете и купувајќи некои предмети. Којзнае...

Зошто чаша вода е задолжителна по сексот?

Имено, кога се зборува за дехидрација, ретко се спомнуваат сексуалните активности и губење...