Таг:, , ,

Имате грчеви во нозете во текот на ноќта? Еве како да ги спречите!

Ноќните грчеви во нозете може да ве разбудат од сон со остра болка среде ноќ, а некогаш се...

Пловен шатор во кој можете да спиете на вода

Можеби не можеме да одиме на вода, но сега можеме да спиеме на вода и тоа да не биде во брод. ...

Како да се справите со лошиот мирис на нозете?

Габичките, особено во пределот на ноктите, можат да предизвикаат болки, но и непријатна...

Дали навистина постои лек за мамурлак?

Тешка храна и многу вода нема да помогнат по големите пијанства да се излечи мамурлакот...

Како и со што најдобро да се справите со мамурлакот?

Можеби најдобро е воопшто да не конзумирате алкохол или да се напиете една, две чашки. Но...

Дубаи гради подводни домови со извонредни погледи

Прилично популарни и се позастапени се подводните хотели кои нудат луксуз и нескојденвно...

За само три секунди дознајте дали јајцето е расипано

Ако сакате да видите дали едно јајце е свежо и тазе, тогаш треба да направите еден мал трик....

Кога ќе се спојат љубовта кон јогата и водата

Вљубениците во јогата и водата се почесто ја практикуваат оваа убава активност на даска за...

Модели облечени во песок, вода, оган и ветер

За да се создадат овие фотографии потрошени се три денови фрлајќи песок и пудра во прав, вода...

Како да се разладите и без клима

Климата колку што нè спасува од горештините и за момент прави да се чувствуваме пријатно и...

Возбудливи фотографии кои ќе ја разбудат желбата за авантура во вас

Истражувањето, патувањето, пробувањето нови нешта е секогаш среќа! Ова се возбудливи...

Спас од топлото време: Ставете коцки мраз на правите делови од телото

Топлото време кое не мачи последните неколку години навистина некогаш не се издржува....

Хороскоп: На колку години ќе почне вистинската среќа?

Се смета дека во животот на секој човек има период во кој се му врви по вода – работа, учење,...

Како НЕ треба да скокате во вода ова лето (ВИДЕО)

Овој дечко ќе ви одржи една голема животна лекција, во однос на начинот на скокање во

Кучиња кои обожаваат да играат со вода (ВИДЕО)

Овие кучиња обожаваат да играат со вода, а тоа изгледа вака…

(ФОТО) Толку многу слични: Еве како изгледа помалиот брат на Слаткар!

Освен сопругата Сања Николиќ и родителите, во потесниот круг на семејството раперот Марко...

На горештините студените напивки дополнително го затоплуваат организмот

Освен со туширање, организмот може да се разлади со туширање и внесување течности, но не...

Убавата Ајшеѓул од „Мојот син“ е вестинска заводничка на турските плажи

Актерката Бурчин Терзиоглу или попозната како Ајшеѓул од турската серија „Мојот син“ која...

ФОТО: Никогаш нема да погодите колку години има оваа младолика Тајванка

Кога ќе ги погледнете фотографиите на Луже Хсу, сигурно ќе ја помешате со девојка која...

ФОТО: Запросување под вода во Охридско

Она што требаше да биде обично нуркање во Заливот на коските во Охрид, охриѓанката Наташа ќе...