Таг:, , , ,

Комбинација од Нутела и вотка – совршен зимски пијалок

Сте пробале ли коктел од Нутела и вотка? Доколку одговорот на ова прашање е „не“, тогаш ви...

6 видови на коктели со вотка кои мора да ги пробате

Доколку сте љубители на руската вотка и добрата забава, сето тоа надополнето со неповторлив...

Испрскајте ја вашата облека со вотка: Интересен совет кој ќе и користи на секоја домаќинка

Овој трик најдобро делува на волна, памук и полиестер, но затоа избегнувајте свила и кожа. По...

Испрскајте ја вашата облека со вотка: Интересен совет кој ќе и користи на секоја домаќинка

Овој трик најдобро делува на волна, памук и полиестер, но затоа избегнувајте свила и кожа. По...

20 начина на кои може да се подели Европа

Народите и културите на Европскиот континент во суштина се слични, но кога би ја поделиле...

За минута испил 25 вотки и починал

Бразилецот Умберто Моура Фонсека починал откако учествувал во натпревар за пиење алкохол....

НОВ ТРЕНД: Вотка и банана за исправување на косата

Многу девојки посакуваат рамна коса, па за да постигнат таков резултат, најчесто се користат...

Знаете ли каде може да пиете топло пиво или вотка од бадем со млеко?

Дали некогаш сте пиеле топло пиво или вотка од бадем со млеко? Сте јаделе ли чорба од погача и...