Таг:, , ,

Како да го преживеете поместувањето на часот нанапред, без да го уништите вашиот циклус на спиење

На 25 март, ги поместуваме сказалките на часовникот од два на три часот и го започнуваме...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПЕТОК (23 МАРТ, 2018)

Овен Дали вашиот партнер е надвор од градот? Доколку е така, веројатно се чувствувате...

Погледнете како изгледа Попова Шапка утрово

Прогнозите се исполнија, студениот бран пристигна во Македонија. Друри и градовите се со...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПОНЕДЕЛНИК (12 МАРТ, 2018)

Овен  Потрудете се да остварите добра соработка со другите, немојте да се нервирате за тоа...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ЧЕТВРТОК (08 МАРТ, 2018)

Овен  Надевајте се на големи промени кои со себе носат сериозни одговорности. Конечно...

Која била Баба Марта – чудна старица, која никој не смеел да ја налути

Со првите денови на пролетта, кога времето и понатаму е променливо, месец март често го...

СРЕЌЕН МЕСЕЧЕН ХОРОСКОП ЗА МАРТ 2018

ОВЕН (21. 3 – 20. 4)   До 20 март нештата ќе бидат или скриени од вас, или ќе ги дознавате преку...

Март ќе биде месец на среќата за овие 3 хороскопски знаци

Овие три хороскопски знаци ќе бидат среќни во март. Нивната финансиска ситуација во голема...

ДАРКО РУНДЕК НА SKOPJE CALLING ВО ИСТА ВЕЧЕР СО TEXAS!

Конечно дојде време Дарко Рундек и екипата да се појават во Скопје во вистинско време и на...

ВИКЕНД ХОРОСКОП (17 – 18 ФЕВРУАРИ, 2018)

  Овен  Не реагирајте непромислено и не дозволувајте вашите соработници да ве вовлечат во...

ПРОВЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП (12 – 18 ФЕВРУАРИ, 2018)

Овен Ќе сакате да ги спроведете своите професионални намери, и при тоа не губите време и...

(ФОТО) Еда од „Мојот син“ е секси во серијата, но уште пожешка е приватно во црно боди и далабоко деколте!

Фунда Еригит, или сексапилната и бунтовна црнокоса која ја запознавме како Еда во турската...

НЕВЕРОЈАТНИ СНИМКИ: Животни мрзнат во движење на -42 степени

Неверојатните снимки од Казахстан го обиколија светот. Во оваа земја повеќе од една недела...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ВТОРНИК (23 ЈАНУАРИ, 2018)

Овен  Иако работите не се одвиваат на најдобар начин – главата горе! Ако не внимавате,...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: ПОНЕДЕЛНИК (22 ЈАНУАРИ, 2018)

Овен  Понеделнички надевајте се на големи промени кои со себе носат сериозни одговорности....

ПРОВЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ( 15 – 21 ЈАНУАРИ, 2018)

Овен  Прилично добро се снаоѓате со финансиите, што е многу добар знак, бидејќи ќе имате...

Што ќе се случи кога во центарот на Скопје ќе ти падне паричникот? (Видео)

Живееме во време кога ретко може да сретнеме вистински човек. Ова видео ќе ви ја покаже...

Oставете ги работите да се случат само по себе

Многу често се наоѓаме во ситуација кога мислиме дека некои работи нема никогаш да се...

Внимавајте кој прв ви влегува во куќа денеска: Таа личност може да ви донесе среќа, само ако вака изгледа

Постојат разни новогодишни празноверија, па покрај црвените парчиња од гардаробата, за кој...

9 нешта кои им се навистина важни на гостите на вашата свадба

Кога се подготвувате за вашата свадба, сакате сите да ги направите среќни и задоволни со...