Таг:, ,

ПРОВЕРЕТЕ ГО ВАШИОТ НЕДЕЛЕН ХОРОСКОП ( 15 – 21 ЈАНУАРИ, 2018)

Овен  Прилично добро се снаоѓате со финансиите, што е многу добар знак, бидејќи ќе имате...

Што ќе се случи кога во центарот на Скопје ќе ти падне паричникот? (Видео)

Живееме во време кога ретко може да сретнеме вистински човек. Ова видео ќе ви ја покаже...

Oставете ги работите да се случат само по себе

Многу често се наоѓаме во ситуација кога мислиме дека некои работи нема никогаш да се...

Внимавајте кој прв ви влегува во куќа денеска: Таа личност може да ви донесе среќа, само ако вака изгледа

Постојат разни новогодишни празноверија, па покрај црвените парчиња од гардаробата, за кој...

9 нешта кои им се навистина важни на гостите на вашата свадба

Кога се подготвувате за вашата свадба, сакате сите да ги направите среќни и задоволни со...

СРЕЌЕН ДНЕВЕН ХОРОСКОП: СРЕДА (13 ДЕКЕМВРИ, 2017)

Овен  Обидете се да работите повеќе, некако во последно време се обидувате да се извлечете...

УХМР најави снег

Од недела се очекува заладување со дожд на пониските места и снег на планините и на...

Годишното време во кое сте родени говори многу за вашиот карактер

Kaко што годишните времиња се разликуваат и имаат свои специфични карактеристики и...

Kога во Скопје ќе падне првиот снег?

Есента веќе одамна пристигна во Македонија, а по дождот кој деновиве врне најавен и е првиот...

ВИКЕНД ХОРОСКОП (28 – 29 ОКТОМВРИ, 2017)

Овен  Викендов е совршен за патување. Додатен поттик нека ви биде топлото време и...

Според хороскоп: Кога е вистинско време за брак?

Во најдобар случај, бракот е заедница која трае целиот животен век. Затоа, потребно е да...

Вашите статуси повеќе нема да бидат исти на „Фејсбук“

Популарната социјална мрежа со најновата промена се обидува да ги поттикне корисниците во...

КАКО ДА ГИ ИСЧИСТИТЕ ЦРНКИТЕ ОД ЛИЦЕТО?

Од различни причини, кај луѓето се појавуваат црнки по целото тело, особено во пределот на...

Идната недела почнува зимското сметање на времето – ќе се стемнува пред 17 часот

Наредната недела, ноќта меѓу сабота и недела, односно меѓу 28 и 29 октомври почнува зимското...

ВИДЕО: Застрашувачка снимка од она што пилотите го гледаат, а патниците не

Пилот од авионската компанија Катар Ервејс Сандееп Варма на својот Твитер профил го...

Ова е најдоброто кафе решение за секоја компанија

Бизнис компаниите се соочуваат со широк спектар на кафе решенија, но за да направите...

Што носат последните месеци од 2017 за вашиот хороскопски знак

Не ни преостанува уште многу од оваа 2017- та година , но еве што треба да очекувате според...

Денеска е Св. свештеномаченик Автоном, денот кога на секој верник му се исполнува најголемата желба

За време на прогоните на Диоклецијан, Автоном кој беше по потекло од Италија се пресели во...

Колку чини прстенот кој Роналдо ѝ го купи на Георгина?

Георгина и Роналдо во последно време се најпознатиот пар, кој привлекува огромно внимание...

Прв снег на високите планински врвови

Мала снежна прекривка, иако сеуште календарски е лето, има во планинските предели каде...