Таг:, , , , , , , , , , , ,

Сопругата на Џон Леџенд, Криси Тајген, во ултра секси издание за забавата на Revolve

Таа е ѕвездата на новата кампања на Revolve. Секако дека моделот ќе биде во центарот на...

Стилот на познатите на забавата на Mert & Marcus

Познатото фотографско дуп Мерт и Маркус приреди гламурозна забава по повод издавањето на...

Инспирација за креативни летни фотографии

Плажа, забава, уживање…летото е време за патувања и незаборавни доживувања. Патувате со...

Колкумина од вас ќе ги препознаат своите деца во овие слики?

Велат тишината е злато, но доколку немате деца. Во тој случај тишината е сомнителна. Не сме ни...

Грчката принцеза Олимпија го прослави 21-от роденден со екстравагантна и гламурозна забава

Таа е ќерка на Принцот Павлос, а оваа екстравагнтна забава беше по повод двата родендени....

Кога кучето ќе го однесете во парк…(ВИДЕО)

За многу луѓе кои чуваат животни грижата за нивните миленици се рамни како чувањето деца. ...

Погледнете како Џеки Чен се враќа во акција, со првиот трајлер за The Foreigner

Џеки Чен се враќа на големите екрани и растура, како и секогаш, во првиот трјалер за...

Што може да направите од старите компактни дискови?

Мозаична чинија Како? Погледнете тука. Огледало Како? Погледнете тука.   Подметачи Како?...

(ВИДЕО) Би му ги дале сите пари за ВАКВО ШОУ: Тапанарот ја засени невестата на македонска свадба, ќе се ежите секоја секунда!

Повеќето би се сложиле дека за весела и незаборавна свадба многу важно е музиката да биде...

Од стара камп приколка создала креативно и убаво катче за уживање

Не треба многу за да создадете нешто навистина убаво, треба малку пари, желба и идеи, а секако...

Баскерфест 2017- Атракции, спектакл, детско катче и пивска градина на плоштад Македонија

  Уште 11 дена не делат од почетокот на најпозитивниот македонски фестивал- Баскерфест. Во...

Викендов се отвора најубавиот ресторан за свадби и прослави во Скопје

Наскоро.. #аликас #romantic #style #elegance #design #fairytale #wedding #romantic #love #скопје #skopje #macedonia #restaurant #happiness #marriage...

Направете сами лежерни табуретки и перници за седење на под (ВИДЕО)

Сите сакаме да уживаме во своето слободно време, лежерно седејќи или лежејќи да гледаме...

Промена на локацијата на SKOPJE CALLING 2017

Најавените концерти во рамки на фестивалот SKOPJE CALLING 2017 ќе се одржат на стадионот на АРМ. Како...

Направи декоративна ајкула од лубеница

Декорациите со храна се секогаш интересни, особено кога имате забава и многу гости, кои...

Направете сами интересни декорации за вашата соба (ВИДЕО)

Слатки и интересни декорации, кои ќе придонесат да донесете мала свежина во вашата соба оваа...

Само што не се породи: Бијонсе го покажа огромното тетовирано трудничко стомаче! (фото)

Светски познатата пејачка Бијонсе, на Беверли Хилс организираше забава во чест на...

Оваа невеста ќе доживее големо изненадување (ВИДЕО)

Доаѓа твојот посебен ден, во преубав венчален фустан си, покрај својот сакан и сите твои...

Секој би посакал да има ваков двор

Базен со стаклени ѕидови, фонтана, џакуси…надворешен пријатен простор за седење и...

Направи сам: Дадете и нов изглед на старата облека (ВИДЕО)

Доколку ви здосадија, некогаш омилените, парчиња облека, не мора да трчате во бутиците по...