Таг:, , , , , , ,

Ова се трите најголеми непријатели на белите заби!

Белата насмевка ја посакуваме сите, бидејќи делува здраво и свежо, а на лицето му дава...

Како да ја намалите чувствителноста на забите? Грубата четка само го зголемува проблемот!

По внесувањето на слатка или кисела храна, треба да почекате најмалку половина час за да ги...

5 добри причини зошто да пиете јогурт

Јогуртот е еден од најконзумираните продукти на ова подневје. Речиси нема семејство кое...

Колку често треба да ја менувате четката за заби?

Денталната хигиена, освен правилното миење на забите и користењето на соодветна паста,...

Куркумата го поттикнува слабеењето, го чува срцето, ги намалува болките… Погледнете зошто треба да ја консумирате!

Куркумата е концентриран извор на фитонутриентот куркумин, кој има својства кои ги...

Ова се ѕвездите коишто се најдоа на листата познати со најлоши заби, меѓу нив Мадона, Џони Деп, Роналдо, Линдси Лохан и многу други!

Вистина е дека познатите личности се подготвени да фрлат огромна сума на пари, сѐ со цел да...

Научете како да ги чистите вашите заби темелно, брзо и ефикасно

Сите посакуваме да имаме убава насмевка, здравите и убави заби не само што се многу важни за...

ВИДЕО: Како да ги обновите старите патики да бидат како нови?

Како да ги одржите обувки чисти? Ви откриваме еден трик благодарение на кој вашите обувки ќе...

Скопска, маалска вистинска љубовна приказна

Ова е една маалска вистинска приказна, не само љубовна туку и општествена и семејна и допира...

5 причини против избелување на забите

Избелувањето на забите, колку и козметички да изгледа како добра идеја, носи свои...

Зошто е важно да ги миете забите редовно?

Не можете да најдете време за грижа околу своите заби? Мислите дека нема полоши последици од...

За што служи „џебот“ на долната облека, плетеното топче на капите…?

Одредени секојдневни предмети имаат или имале во минатото, намена која често не ни е позната...

Животен век: Колку заби досега сте загубиле, толку ќе живеете

Број на забите кои сме ги изгубиле може да биде добар показател за предвидување на должината...

5 продукти за совршена Холивудска насмевка

Многумина сонуваат за здрави и убави заби, но само неколку се осмелуваат за хемиско...

Текст кој вреди да се прочита: Мајка со паста за заби ѝ одржа животна лекција на ќерка си

Текстот на Ејми Бет Гардер ќе ви одржи животна лекција. Иако бил наменет за нејзината ќерка,...

Како да проверите дали имате лош здив

Покрај тоа што можете да дојдете во непријатна ситуација, постои можност некои луѓе да...

Колку пати годишно треба да ја менувате четката за заби?

Можете да користите и конци и најквалитетни пасти за заби, но ако четката е стара, си правите...

Зошто е препорачливо да се јаде едно јаболко на ден?

Јаболкото го подобрува работењето на метаболизмот, помага при слабеењето, овозможува мирен...

Зошто треба да се чуваат млечните заби на децата! Неверојатно откритие!

Кога на децата им паѓаат млечните заби, многу родители прават посебен ритуал. За да ги...

КОРИСЕН СОВЕТ : ЗНАЕТЕ ЛИ ШТО СЕ СЛУЧУВА АКО НА ЗАБИТЕ ДРЖИТЕ АЛУМИНИУМСКА ФОЛИЈА 1 ЧАС?!

Постојат бројни пасти за избелување на забите кои содржат помалку карбамид -пероксид, ситни...