Таг:, , , , , , , , , ,

Овие 4 знаци покажуваат дека сте под емоционален стрес

Стресот стана голем дел од нашиот секојдневен живот, што понекогаш не сме ни свесни дека сме...

Зошто не е паметно да ги пиеме омилените пијалаци со сламка?

Експертите се согласуваат дека пиењето со сламка предизвикува повеќе штета отколку добро....

Што се случува со него? Карл Лагерфелд ја шокирал јавноста со неговите заби! (ФОТО)

Модниот креатор Карл Лагерфелд, креативен директор на модните куќи Шанел и Фенди, познат по...

Зошто треба да избегнувате кисело и газирано?

Доколку сакате вашите заби да останат здрави и сјајни внимавајте што јадете и пиете. Бело...

Орален секс: 5 митови во кои веруваме, а не се вистинити

Порно филмовите од седумдесеттите, како и понатамошниот развој на порно индустријата...

Пред да ги фрлите, ова треба да го направите со корите од бананите

Корите од бананите веднаш ги фрламе во ѓубре, но пред да ги фрлите, еве што можете да...

Избегнувајте ги овие намирници и ќе имате блескава насмевка

Ако сакате забите да ви бидат сочувани и блескави, водете сметка што јадете и пиете. Белото...

Ова се трите најголеми непријатели на белите заби!

Белата насмевка ја посакуваме сите, бидејќи делува здраво и свежо, а на лицето му дава...

Како да ја намалите чувствителноста на забите? Грубата четка само го зголемува проблемот!

По внесувањето на слатка или кисела храна, треба да почекате најмалку половина час за да ги...

5 добри причини зошто да пиете јогурт

Јогуртот е еден од најконзумираните продукти на ова подневје. Речиси нема семејство кое...

Колку често треба да ја менувате четката за заби?

Денталната хигиена, освен правилното миење на забите и користењето на соодветна паста,...

Куркумата го поттикнува слабеењето, го чува срцето, ги намалува болките… Погледнете зошто треба да ја консумирате!

Куркумата е концентриран извор на фитонутриентот куркумин, кој има својства кои ги...

Ова се ѕвездите коишто се најдоа на листата познати со најлоши заби, меѓу нив Мадона, Џони Деп, Роналдо, Линдси Лохан и многу други!

Вистина е дека познатите личности се подготвени да фрлат огромна сума на пари, сѐ со цел да...

Научете како да ги чистите вашите заби темелно, брзо и ефикасно

Сите посакуваме да имаме убава насмевка, здравите и убави заби не само што се многу важни за...

ВИДЕО: Како да ги обновите старите патики да бидат како нови?

Како да ги одржите обувки чисти? Ви откриваме еден трик благодарение на кој вашите обувки ќе...

Скопска, маалска вистинска љубовна приказна

Ова е една маалска вистинска приказна, не само љубовна туку и општествена и семејна и допира...

5 причини против избелување на забите

Избелувањето на забите, колку и козметички да изгледа како добра идеја, носи свои...

Зошто е важно да ги миете забите редовно?

Не можете да најдете време за грижа околу своите заби? Мислите дека нема полоши последици од...

За што служи „џебот“ на долната облека, плетеното топче на капите…?

Одредени секојдневни предмети имаат или имале во минатото, намена која често не ни е позната...

Животен век: Колку заби досега сте загубиле, толку ќе живеете

Број на забите кои сме ги изгубиле може да биде добар показател за предвидување на должината...