Таг:, , , , , , ,

3 минутни вежби пред спиење за слаби нозе (ВИДЕО)

Малку е потребно за да постигнете резултати, но тајната е во постојаноста. Доколку ги...

Еве зошто не треба да го местите креветот наутро, причината ќе ве изненади!

Уште од мали, нашите родители не учат на некои правила кои во иднина прераснуваат во наши...

Здрав напиток против пролетниот замор

Брзо заморување, намалена концентрација, зевање и константна потреба за спиење се симптоми...

Природен напиток за долговечност: Направете го ова златно млеко и ќе бидете воодушевени

„Златно млеко“ е волшебен напиток кој помага при подмладување, го нормализира...

Звукот кој што го испуштаат е лековит. Дознајте зошто е здраво да чувате мачка.

Се знае дека мачките предат кога се среќни и задоволни. Тој звук кој што го испуштаат додека...

Ослабете јадејќи сладолед, само не ја правете оваа грешка!

Сладоледот не е непријател на вашето дете. Но, важно е внимателно да ги изберете состојките и...

Ова е листата на проверено најдобрите намирници за слабеење

Свесни сте дека некои намирници едноставно морате да ги пречкртате од дневното мени доколку...

Ова се најголемите придобивки во здравјето доколку користите сода бикарбона

Која е состојката што секој треба да ја има во својот дом? Верувале или не, тоа е сода...

Што ќе му се случи на вашето тело доколку јадете по 2 банани секој ден во месецот?

Бананите се егзотични плодови кои се полни со хранливи материи и претставуваат комплетна...

Момчето од Нигерија кое за малку ќе умреше од глад, сега е среќно и непрепознатливо

Во јануари 2016 година, хуманитарката Anja Ringgren Loven му го смени животот на едно момче засекогаш. ...

Денеска славиме голем светец- за здравје и среќа на децата направете го ова

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 13 февруари. Денеска е Преподобен...

Запознајте го Томби, мачорот кој оди во училиште во Турција

Томби оди во училиште речиси секој ден, ретко пропушта час или доцни. Тобми поголем дел од...

Доењето во комбинација со јогата може да биде забавна авантура (ВИДЕО)

Доењето е прекрасно искуство, средство со кое мајката му го предава најдоброто и...

Трет ден по „Прочка“- денеска е женски празник за љубовта и среќа на младите, ова се обичаите

Денеска е „Тримир“. Трет ден по „Прочка“ и трет ден од почетокот на големите, велигденски...

Под мотото „Покажи ја својата реткост, покажи дека се грижиш“ лицата со ретки болести повикуваат на поддршка!

Еден ден во годината се одбележува, но овие луѓе секојдневно се соочуваат со предизвиците...

Совети кои ќе ви помогнат да престанете да пушите

Откажувањето од цигарите е една од најтешките и фрустрирачки процеси. Кај повеќето луѓе...

6 неочекувани фактори кои не знаете дека ви го покачуваат притисокот

Доколку досега не сте имале никакви проблеми со срцето, тогаш веројатно никогаш не сте ни...

Доколку родите на оваа возраст, вашето дете ќе биде многу интелигентно

Научниците долго време трагале по одговорот на прашањето – Како возраста на мајката...

Oвие работи треба да ги знаете за вашето тело

Многу девојки постојано размилсуваат за нивното тело, за нивните килограми, како и за многу...

Загадениот воздух влијае врз здравјето, но и врз интелигенцијата?

Загадениот воздух е штетен како за околината така и за сите организми кои живеат во неа. Може...