Чек дис аут
Search


Таг:, , , , , , , , , ,

Знаете ли како планетите од сончевиот систем ги добиле своите имиња?

Дали некогаш сте се запрашале зошто планетите ги имаат своите имиња и кој им ги дал тие...

Како настанала Месечината?

Создавањето на придружникот на Земјата, Месечината, беше мистерија со векови. Научниците од...

Како ќе изгледа планетата Земја до 2066 година?

Не грижете се, ништо не се случува… Тоа е само уште една ќеса со ѓубре, уште едно пластично...

Се сеќавате ли на Антонија Шола: Пејачката во провокативно бикини во новиот спот ќе ве натера да го погледнете повеќе пати (ВИДЕО)

Сите се сеќаваат на познатата хрватска пејачка Антонија Шола која му беше една од...

Нема да верувате што јаде Џастин Тимберлејк, а има и посебен нож за тоа! (ВИДЕО)

Џастин Тимберлејк важи за еден од најзгодните пејачи, а сега ја шокираше јавноста со снимка...

11:11 – Дали ви се случува и вам?

Нашите духовни водичи, ангели или повисоки инстанци некогаш сакаат да поразговараат со нас...

ОТКРИЕНО: Ова е свадбениот подарок на кралицата Елизабета II за Хари и Меган

Иако славниот кралски пар треба да се откаже од повеќето свои свадбени подароци кои чинат...

Кога ќе ги видиме, посакуваме желба! Како настануваат ѕвездите кои паѓаат?

Во оној момент кога Земјата се врти околу Сонцето, го пресекува патот на метероидите, тој...

Ова е убедливо најдобрата земја за жените во светот

Станува збор за земја која не е многу далечна, а истражувањата покажуваат дека има најдобри...

Мумбај, Шангај, Џакарта и Хонг Конг – градови каде странците се најдобро платени

Мумбај, индиската финансиска и комерцијална престолнина, се наоѓа на врвот на светската...

Како ќе изгледаше небото доколку планетите беа на исто растојание како Месечината? (ВИДЕО)

Ако Меркур, Сатурн, Марс беа на исто растојание од Земјата како што е Месечината, небото ќе...

Ова се местата кои се населени, иако не би требало да бидат

Без разлика дали се наоѓаат под сенката на опасен вулкан, во замрзнатиот дел на Сибир или пак...

Можеби звучи неверојатно, но за овие слики не е употребен фотошоп

Светот е неверојатно место и природата изобилува со неверојатни појави кои умеат да не...

Како изгледа санта мраз кога ќе се преврти? Документиран неверојатно редок момент

Експецицијата на Антартика за дизајнерот и режисер Alex Cornell беше исполнета со редок момент од...

Работи кои луѓето најмногу се срамат да ги купат

Сигурно некогаш сте отишле во продавница и сте купиле нешто за кое ви било толку срам што сте...

Во која земја во Европа најмногу се изневерува?

Каде има најмногу неверства? Кои се најчесто користени секс играчки? Кој народ има најмногу...

20 слики кои ќе ве инспирираат да ја посетите Норвешка

Норвешка е една од најубавите земји кои го одземаат здивот. Карпи, фјордови, села, полиња со...

Сергеј Самсоненко влегува и во рускиот фудбал, потпиша петгодишен договор со ЦСКА Москва

Сопственикот на ФК Вардар, РК Вардар ЖРК Вардар, Сергеј Самсоненко, кој е претставник на...

Не оставај ташна на земја, не фрлај ѓубре пред пат, не сечете нокти навечер – еве зошто

Погледнете  кои се најпопуларните суеверија и што е нивното значење. За разлика од...

Видео кое ќе ви ги разбие митовите кои ги имате за вселената

Која е најжешката планета? Дали месечината има темна страна? Која е бојата на сонцето? Ова се...